• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Vedení o dva góly Rytířům nestačilo, závěr patřil Třebíči

Sobota, 9. prosince 2017 20:57

Hokejisté Kladna si vezou z Vysočiny jenom bod. Rytíři sice vedli na ledě Horácké Slavia Třebíč 1:3, ale nakonec na zlepšený výkon domácích hráčů nestačili a odvezli si prohru 4:3 po prodloužení.

Ilustrační foto: Tomáš Kostečka

Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno  4:3 p.p.  (1:3, 0:0, 2:0, 1:0)

Horácká Slavia povzbuzena výhrou v Karlových Varech začala náporem, který umocnilo vyloučení. V přesilové hře se potom po přesné kombinaci prosadil Jan Wasserbauer. Domácí ještě chvíli dotírali na Cikánkovu svatyni, ale pak se dostal do brejku Kloz, ale ve slibné šanci vystřelil vedle. O pár vteřin později se však i on radoval z vyrovnávací branky, kterou zařídili jeho kolegové z útoku, přihrávající Machač a střílející Tůma. Vyrovnaný stav jakoby oba celky utlumil. Následné minuty se odehrávaly ve středu hřiště. Domácí mohl poslat znovu do vedení Král, ale kladenský brankář se nenechal překvapit. Následně přišly chvíle Rytířů. Nejdříve Kubík přihrál M. Hořavovi, který svůj návrat do kladenského dresu oslavil gólem. Potom Kladeňáci zvládli i první početní výhodu, když se od modré čáry prosadil Repe.

Na začátku druhé části promarnili Rytíři přesilovku a tým z Vysočiny začal dotírat. Obrovskou šanci prohazardoval Král, který zůstal nehlídaný, ale puk z jeho hokejky skončil mimo tyče. Domácí nezvládli ani přečíslení tři na jednoho. V půlce zápasu hráli Středočeši oslabení, která však kladenská defenzíva zvládla na jedničku. Naděje Moravanů nevzkřísil ani Kristl, kterého vychytal Cikánek. Skóre se nezměnilo ani při další kladenské hře pět proti čtyřem.

Připsat gólový zápis si mohl i druhý novic Rytířů, Rus Kurjanov jehož tečovaná střela skončila na tyči brankáře Dostála. Domácím oživil naději Mlynář bekhendovou dorážkou při signalizovaném vyloučení. Vzápětí si však šel na trestnou lavici „odpočinout“ Kaut a Horácká Slavia během necelé půldruhé minuty srovnala stav, když hezkou kombinaci zakončil Kratochvíl. Rázem dostalo utkání jiný ráz, bylo zřejmé, že o vítězi rozhodne jedna vstřelená branka. Slibné příležitosti Vodného a Kuska zlikvidoval opět výborný Cikánek.

V prodloužení mohl nejdříve rozjásat domácí ochozy nejdříve Kusko, ale ještě neuspěl. O chvíli později však horácký tým zvládl přečíslení dva na jednoho a Kratochvíl, jenž rozhodl i předchozí utkání v Karlových Varech, zajistil domácím dva body.

Pavel Patera (Kladno): Máme zlatý bod. V první třetině jsme vytěžili z minima maximum, ale bylo otázkou času, kdy se Horácká Slavia začne gólově prosazovat. S tímhle výkonem nemůžeme uspět.

Jaroslav Barvíř (Třebíč): Začali jsme dobře, šli do vedení, ale zbytečnými chybami jsme prohrávali o dvě branky. V kabině jsme si něco řekli a ve druhé i třetí třetině předváděli hezký hokej. Nejdříve nám nešla koncovka, ale pak jsme vyrovnali a myslím si, že zcela zaslouženě získali bod navíc.

Branky: 2. Jan Wasserbauer (Vodný, Nedbal), 46. Mlynář (Ferda), 49. Kratochvíl (Kristl, Kusko), 62. Kratochvíl (Erat)  –  6. Tůma (Machač, Kloz), 16. M. Hořava (Kubík), 17. Tůma (Repe, Kubík). K. Rozhodčí: Čech, Vrba – Reich, Komínek. Vyloučení 3 :3, využití 2:1, oslabení: 0:0. Diváci: 1624.

Sestava: Cikánek – Repe, Lenďák, Štindl, Kehar, Štich, Matula- Kloz, Machač, Tůma – Pekr, Kurjanov, Strnad – Bláha, Kaut, Redlich – Kubík, Svedlund, M. Hořava jun.

1. zprávy

Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

2. sport

Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

3. krimi

Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra