Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Bude urvané vítězství nad Galati stačit? Odveta v Rumunsku bude nesmírně obtížná

Čtvrtek, 7. Prosinec 2017 21:05

Úvodní utkání CEV Cupu přineslo nervy drásající podívanou. Kladno volejbal cz proti Arcada Galati dvakrát prohrávalo, ale výborným závěrem dokázali domácí hráči nakonec obrátit vývoj ve svůj prospěch a zvítězili 3:2. Odveta v Rumunsku však bude nesmírně obtížná.

Kladno volejbal c z – Arcada Galati  3 : 2  (- 27, 27,- 21, 22, 12)

Zápas začal vzájemným „oťukáváním“. Domácí měli lehce navrch, ale v polovině setu se podařil hostům trhák o čtyři body a ve druhém technickém času měli vedení 11:16. Sobotkovy servisy sice snížily stav na jeden bod, ale Galati, se znovu dostalo do vedení o čtyři míče. Kladno nesmírnou bojovností vyrovnalo na 22:22 a v koncovce mělo hned tři setboly. Ty bohužel nedokázali domácí využít, zato hosté se proměněním druhého setbolu radovali z výhry.

Druhé dějství bylo ještě dramatičtější. Prakticky po celou sadu bylo skóre stále vyrovnané, čekalo se, kdo udělá první chybu. V závěru mělo Kladno nejdříve setbol, vzápětí  Arcada dva setboly. Z krizové chvíle se však Hýský a spol. vzpamatovali a nakonec vyhrálo sadu stejným skórem, kterým první set prohráli.

Důležité třetí pokračování bylo vyrovnané jen do prvního technického timu. Po něm mužstvo z Balkánu opět důraznější hrou na síti i v poli si vybojovalo tříbodový náskok. Ten přetrval i po druhém oddychovém času. Domácí tentokráte nenalezli žádnou zbraň na zvrat, a hosté se tak dostali zase do vedení.

Kladeňáci se nevzdávali. Čtvrtý set začali velice aktivně. Na domácích hráčích nebyla patrna nervozita. V polovině sady si doslova vybojovali slibný čtyřbodový rozdíl. Soustředěnou hrou a dobrým podáním si náskok udržovali. Galati se sice v závěru dotáhla na 23.22, ale domácí nejdříve úspěšným podáním a následně výborným blokem poslali utkání do zkrácené hry.

Tie – break začali lépe psychicky silnější svěřenci kouče Fortuníka.  Náskok dvou míčů sice Arcada rychle smazala, ale v půlce sady byli kladenští hráči opět o dva míče lepší. Kladeňáci další průběh „uztrátovali“. Domácí sice slibný náskok 13:10 vzápětí téměř ztratili, když hosté snížili až na 13:12, ale více Kladno podporováno báječným obecenstvem již rumunskému mužstvu neumožnilo.


„V zápase jsme byli zakřiknuti, jako nezkušené pohárové mužstvo jsme vybírali určitou daň,“ říká kouč Milan Fortuník. „Chybí nám větší zarputilost. Za vítězství jsme nakonec rádi, i když výsledek 3:1 by byl určitě lepší. Soupeř však hrál velice dobře a klidně nás mohl i 3:0 přehrát.“


Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník, střídali: Lenc. Rozhodčí: lStojanov (Bulharsko) – Moula (Řecko), Broestl (Německo). Diváků: 540. Zápas trval 127 minut.

Autor: (rc)