ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně Noc válečníků 13
  • SBF
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Středa, 6. Prosinec 2017 20:29

Kladenský ČEZ stadion viděl další dramatický zápas. Rytíři Kladno až v samém závěru dokázali zdolat zdatného nováčka WSM ligy Robe Vsetín v poměru 4:2, když v průběhu utkání dvakrát prohrávali.

Rytíři Kladno – Robe Vsetín 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Kladenští trenéři ještě nenasadili nejnovější ofenzivní posily, Rusa Kurjanova a M. Hořavu mladšího. Vsetín přivezl dva bývalé Kladeňáky, útočníka Šilhavého a gólmana Horčičku, jenž však zůstal na střídačce. Dres Rytířů oblékal i Frolo. Domácí dostali brzo šanci při přesilovce, ale brankář Pavelka se moc nezapotil. Hosté se postupem doby rozkoukali, po chybě v kladenské obraně se dostal k puku Pokorný a Kopřiva měl s jeho ranou potíže. Do konce úvodní části hrála obě mužstva další početní výhody, ale bez gólového efektu. Přesto Středočeši měli ideální možnost jít do vedení. Při přesilovce se proháčkoval až před Pavelku Kubík, byl faulován, ale následné trestné střílení nezvládl. Naopak Valaši zásluhou z trestné lavice vracejícího se Kopty mohli jít do kabin s jednogólovým náskokem, ale kladenský brankář předvedl perfektní zákrok.

Po přestávce se hrál hokej nahoru – dolů. Obě mužstva se snažila o rychlý přechod do útoku, ale chyběla přesnější finální nahrávka. Skóre otevřel vsetínský obránce Žák, který dostal přihrávku od Podešvy a skrytou střelou od mantinelu na zadní tyč překonal Kopřivu, který měl zakrytý pohled. Valaši viditelně ožili a kladenská obrana si chvílemi nevěděla rady. Hosté dokazovali, že v poslední době mají velmi dobrou formu, v minulém kole porazili i vedoucí Karlovy Vary.  Vyrovnání přišlo z hole Šticha, který tvrdou ranou od modré čáry „vymetl“ šibenici. Vedení mohl Moravanům vrátit zpět Vávra v přesilovce, když se ocitl sám před Kopřivou, ale ten jeho bekhendový pokus kryl. Ovšem o minutu později přišla hezká akce třetího útoku, na jehož konci byl Kucharczyk, jenž objel branku a zasunul touš do sítě. Ale těsně před odchodem do šaten si připravil střeleckou pozici Strnad a zápas byl opět srovnaný.

Robe mohl potřetí dostat do vedení Slováček, ale kladenský brankář zasáhl betonem na brankové čáře. Třetí dvacetiminutovka začala v podobném duchu jako předchozí. Bylo patrné, že tým, který docílí branky, bude velice blízko vítězství. „Horko“ bylo před oběma brankáři, ale ti prokazovali, že není jednoduché je překonat. V posledních minutách byl vidět spíše boj o každý metr ledu, žádné mužstvo nechtělo udělat osudovou chybu. Dvě minuty před koncem vzal osud utkání na sebe Tůma. Probil se vsetínskou obranou až před Pavelku a elegantním blafákem rozhodl. Výhru Kladna potvrdil při power – play Vsetína Strnad.

Pavel Patera (Kladno): Téměř celý zápas jsme byli horším týmem. Vsetín byl důraznější, rychlejší, dařilo se mu v kombinaci. Jenom díky Kopřivovi, jsme po dvou třetinách neprohrávali. Ve třetí třetině byli na začátku lepší hosté, pak jsme převzali iniciativu, kterou jsme v závěru díky naším individualitám zužitkovali. Se štěstím nakonec bereme tři body. Pokud se týká nasazení Kurjanova a M. Hořavy. Když budou vyřízeny všechny formality, tak by měli nastoupit v sobotu v Třebíči.

Jiří Dopita (Vsetín):  Nesehráli jsme špatné utkání, dvakrát jsme vedli, ale zbytečně jsme si nechali dát vyrovnávací branku na 2:2 v koncovce druhé části. Určitě jsme dnes sahali na Kladně minimálně na bod, ale dva, tři naši hráči neodvedli v závěru utkání to, co měli, což nás připravilo o body. Samozřejmě, že prohra nás mrzí, ale Kladno bylo v závěru hladovější po výhře, proto vyhrálo.

Branky: 34. Štich (Machač), 40. Strnad (Kubík), 58. Tůma (Kloz, Machač), 60. Strnad (Machač) – 27. Žák (Podešva, Slováček), 38. Kucharczyk (Beránek, Pokorný). Rozhodčí: Škrobák, Luczków – Kokrment, Coubal. Vyloučení 6 :4, využití 0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 1728.

Sestava: Kopřiva – Repe, Lenďák, Štindl, Kehar, Štich, Matula- Kloz, Machač, Tůma – Pekr, Kubík, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Bláha, Svedlund, Zikmund.