Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Policisté sběrem plastových víček pomáhají nemocnému Hynkovi

Čtvrtek, 7. Prosinec 2017 07:30

Už je to více než tři roky, co se malý Hynek nešťastnou náhodou téměř utopil v bazénu. Díky včasné pomoci lékařů přežil, ale proces jeho návratu do plnohodnotného života je zdlouhavý a finančně náročný. Rodině už druhým rokem pomáhají kladenští policisté a plánují v tom pokračovat.

Policisté sběrem plastových víček pomáhají nemocnému Hynkovi (Foto: PČR)

Každodenní rehabilitace a cvičení, lázeňská péče, zdravotní a rehabilitační pomůcky, to vše vyžaduje finanční zabezpečení. Rodina postiženého Hynka však má štěstí v neštěstí. Na léčbu jejich syna totiž od dubna roku 2016 přispívají mimo jiné i policisté, kteří sbírají plastová víčka a destičky.

„V průběhu jednoho roku se podařilo nasbírat necelou jednu tunu těchto vybraných plastových předmětů, které jsou určeny k získání finanční hotovosti. Policisté následně toto množství převezli na sběrné místo do Slaného, kde náklad předali,“ sdělila Kladenským listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Na charitativní akci se policisté budou podílet i v nadcházejícím roce. Třeba i s pomocí z Berounska, kde se donedávna sbírala víčky pro nemocného Tomáše, který trpí svalovou dystrofií. Do sbírky se zapojili nejen policisté z celé republiky, ale také široká veřejnost. V první vlně se podařilo nasbírat čtyři tuny víček. Ve druhé bylo množství ještě o dost větší, odhadem až sedm tun.


Čtěte také: Kladenští běžci jedou na charitativní vlně, přidejte se k nim


„Rádi bychom poděkovali všem, kteří tuto sbírku podpořili a pomohli tak dobré věci. Žádáme všechny, aby do Berouna již víčka neposílali. V současné době je možné posílat plastová víčka na Územní odbor Policie České republiky Kladno. Zde policisté podporují touto sbírkou dalšího nemocného chlapce,“ uvedla berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Autor: (jk)