Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

S příchodem adventu policisté i strážníci posilují hlídky v nákupních centrech

Čtvrtek, 7. Prosinec 2017 07:50

Období adventu je zlatým dolem pro obchodníky, ale i vynikající příležitostí pro nenechavce. Zloději dobře vědí, že v nadcházejících dnech budou obchody obléhány stovkami zákazníků s tučně vycpanými peněženkami. Vědí to ale i policisté a strážníci, kteří posilují kontroly.

S příchodem adventu policisté i strážníci posilují hlídky v nákupních centrech (Foto:MP Kladno)

Městská policie vysílá do akce strážníky společně s asistenty prevence kriminality, aby dohlédli na pořádek v nákupních centrech a na přilehlých parkovištích. Pozadu není ani státní policie. Hlídky krom nutných zásahů také šíří osvětu mezi nakupujícími a upozorňují je na rizika spojená s jejich často roztržitým a ledabylým chováním.

Právě předvánoční shon je vodou na mlýn každého drzého zloděje. Na vteřinu se vzdálíte od košíku, ve kterém necháte odloženou kabelku, a rovnou se s ní můžete rozloučit. Stačí si zastrčit peněženku do zadní kapsy kalhot a snadno se vám může stát, že se váš majetek v davovém šílenství záhadně vypaří. Obezřetnost je rozhodně na místě. Snad nikdo nechce před svátky zařizovat nové doklady, létat po bankách ve snaze zablokovat kartu nebo shánět alespoň uspokojivý náhradní telefon.

Ačkoli bezpečné nákupy začínají především u samotných zákazníků, policisté se strážníky se na Kladensku vynasnaží minimalizovat rizika.

„V České republice bylo v roce 2016 evidováno téměř 17 000 kapesních a jiných krádeží na osobách. Nezanedbatelná část těchto krádeží je spáchána právě v době vánočních nákupů. Policisté budou provádět i letos akce směřující k odhalení pachatelů kapesních krádeží a krádeží zboží v obchodech,“ informovala Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Strážníci a asistenti budou v kontrolách pokračovat i v novém roce, kdy začnou v obchodech povánoční slevy,“ slíbila mluvčí městské policie Alena Purkytová.

Autor: (jk)