Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Slaný představí příští rok italskou kulturu

Čtvrtek, 7. Prosinec 2017 07:00

Po letošních Dnech izraelské kultury budou Slánští pokračovat v této tradici a příští rok představí kulturu Italskou, konkrétně v termínu 6. až 13. dubna 2018.

Slaný představí příští rok italskou kulturu (Foto: KL)

Veřejnost se může těšit na umělecké, hudební i gastronomické zážitky s italskou tématikou. Při takových národních dnech se představuje kultura a historie jednotlivých evropských i mimoevropských států.

Prvními v řadě byly Dny japonské kultury v roce 2002. Loňské, izraelské, se uskutečnily po pětileté přestávce. Mezi návrhy pro příští rok se objevovaly pobaltské státy, Indie, Brazílie nebo Ukrajina. Nakonec však zvítězila kultura země z Apeninského poloostrova, jejíž severní části byly po určitou dobu i součástí habsburské monarchie.

„Každá země má svoji naprosto neopakovatelnou a vždy velmi zajímavou historii a kulturu. Těším se proto, až se nám v příštím roce nabídne ochutnávka té italské a věřím, že bude nejen důstojným, ale i vítaným pokračováním dnů národních kultur ve Slaném,“ uvedl hlavní organizátor a iniciátor celé akce, uvolněný člen rady města Pavel Bartoníček.

Autor: Jana Tůmová