Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Noc Válečníků Okoř se šťávou Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SAMK
 • Balada pro banditu

Kladenské školy se začínají zabezpečovat kamerovým systémem napojeným na policii

Středa, 6. Prosinec 2017 08:00

Bezpečnost především. A to nejen z pohledu ochrany proti požárům nebo v oblasti bezpečnosti dětí v internetovém prostředí. Nyní jsou na řadě kamerové systémy, které hlídají venkovní vstupní dveře i jednotlivá učitelská pracoviště.

Kladenské školy se začínají zabezpečovat kamerovým systémem napojeným na policii (Foto: KL)

Zabezpečené vstupy školek s kamerovým jištěním zamezí nekontrolovatelnému pohybu cizích osob a zajistí větší bezpečí dětí. Vedení města proto do tohoto projektu neváhá investovat. Připravuje i další investice do školních budov, a to na základě diskuze s jejich vedením a aktuálním pasportem technického stavu školských zařízení.

„Kladno už v příštích týdnech zvýší bezpečnost dětí v šesti mateřských školách. Radní rozhodli o zajištění vstupů do objektů, aby se žádná cizí osoba nemohla do školek nepozorovaně dostat a ohrozit bezpečí předškoláků a zaměstnanců či majetek školky,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí magistrátu Lenka Růžková.

„Školky už nebudou volně přístupné. Samotný provoz zařízení zůstane ale i tak plynulý a maximálně vstřícný dětem a jejich rodičům. Vstupní dveře vybavíme dálkovým otvíráním spojeným s vizuální kontrolou přes obrazovku videotelefonu. Pedagogové proto nebudou muset pro každého příchozího chodit, ale zároveň budou přesně vědět, koho do budovy pouští,“ popsal zabezpečovací systém kladenský primátor Milan Volf. Bezpečnostní systém navíc zaznamená vstup a odchod osob pomocí kamerového záznamu.

Město má připravenou projektovou dokumentaci zabezpečení všech budov kladenských mateřských a základních škol. Zabezpečení je již dokončené na 10. ZŠ Cyrila Boudy.

„Tento nápad na zabezpečení vznikl v naší škole. Jsme rádi, že ho magistrát finančně podpořil. Máme teď dokonalý přehled, kdo do školy vstoupil a kdo zvoní na konkrétní místa. Ve škole jsou umístěny dva druhy kamer. Jedny jsou u intercomu, což je na pěti místech a umožňuje nám sledovat, co se děje za dveřmi. Dále pak máme dvě kamery, u předního a zadního vchodu, které jsou napojeny na Městskou policii Kladno. Záznamy z kamer se archivují po dobu třech dnů, potom jsou data přemazána,“ sdělil Kladenským listům IT pracovník 10. ZŠ Cyrila Boudy Tomáš Juřica.

„Systém u nás již funguje celkem zdárně, ale začátku jsme se potýkali s problémy. Bylo zapotřebí vše doladit. Dnes už je to ale v pořádku. Zaměstnanci školy mohou přes aplikaci na mobilních telefonech sledovat celý systém a ovládat ho,“ dodal Tomáš Juřica. 

Další zabezpečení školek bude stát necelé dva miliony korun a technici se zaměří na 2. MŠ Divadelní, 13. MŠ Moskevská, 6. MŠ Kořenského, 7. MŠ Herbenova a Speciální MŠ Pařížská.

„Práce začaly v průběhu listopadu a dokončené by měly být v polovině prosince. V dalších vytypovaných školách jako v 9. ZŠ Školská, 12. ZŠ Brjanská a 14. ZŠ Ukrajinská probíhají nyní bezpečnostní audity. V roce 2018 bude vedení města pokračovat jak ve zpracování bezpečnostních auditů, tak i v realizaci konkrétních vstupů do MŠ a ZŠ.

„Zároveň jsme v polovině října debatovali s ředitelkami a řediteli všech městem zřízených školských zařízení o jejich potřebách. Nyní postupně připravujeme splnění nashromážděných požadavků,“ doplnil kladenský primátor Volf.

Radní už schválili první z těchto investic. Mateřská škola Brejličky Kladno zakoupí přístroj Plusoptix pro screening očních vad dětí a multifunkční pánev na vaření. „Větší přípravu si vyžádají zásadnější stavební zásahy. Kvůli nekvalitním komplexním zateplením budov bez zajištění rekuperace vzduchu, které minulé vedení radnice provádělo jak na běžícím pásu pod rouškou evropských dotací, se nyní řada škol a školek potýká s mnoha problémy, a to včetně plesnivějících zdí. S tím se budeme muset postupně vypořádat,“ dodal Milan Volf.


Autor: (red)


 1. sport

  Fotbalisté Kladna vezou ze hřiště Meteoru Praha alespoň bod

 2. video

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Martina Demetera

 3. sport

  Další posila pro kladenské volejbalisty, přichází Polák Cedzynski

 4. sport

  Cikánka v brankovišti Rytířů doplní Brízgala, na další posily se čeká. Přijde Vampola?

 5. krimi

  V Kladně-Švermově byla ukradena octavia, pomozte policii s pátráním

 6. zprávy

  Vodárny nabízejí doplňování vody do bazénu bez možných komplikací

 7. krimi

  Služební pes Morgan vypátral pachatele loupežného přepadení

 8. krimi

  Podvodní řemeslníci vnutili své služby seniorce z Kladna. Obrali ji o skoro deset tisíc

 9. sport

  Začněte běhat s Veronikou Šimáčkovou

 10. pozvánka

  Kam na víkendové fotbálky na Kladensku

 11. video

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Marka Pešty

 12. krimi

  Vandal v Kladně propíchal zaparkovanému automobilu všechny čtyři pneumatiky

 13. sport

  Malí kladenští baseballisté se úspěšně kvalifikovali na mezinárodní SuperCup

 14. pozvánka

  Do kladenské Sportovní haly se v sobotu slétne na 250 cvičenců

 15. povidka

  Povídka Kladenských listů: Život či smrt jednoho chlapce 2. část

 16. krimi

  Policie upozorňuje: I cyklisté musí dodržovat pravidla silničního provozu

 17. pozvánka

  Hudební festival Bushfest open air se uskuteční již tuto sobotu

 18. sport

  Slánští bojovníci přivezli z mistrovství Evropy cenné kovy

 19. zprávy

  Kladenská nemocnice úspěšně obhájila akreditaci

 20. krimi

  Ukrajinec z Hostivice už je týden nezvěstný. Pomozte ho najít