Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • Nohavica

Mezi finálovou osmičku se dostala jen Terezie Gortová

Úterý, 5. Prosinec 2017 08:00

O víkendu se uskutečnily Zimní poháry České republiky v plavání. Jedenáctiletí měli sraz v Mladé Boleslavi, desetiletí v Chomutově. Na obou závodech se prezentovaly i nejmladší naděje Klubu sportovního plavání Kladno. Lépe si  počínaly mladší žákyně, které zásluhou Terezie Gortové vybojovaly jedno finálové umístění.

Mezi finálovou osmičku se dostala jen Terezie Gortová (Ilustrační foto: KL)

V Mladé Boleslavi bylo přítomno rekordních čtyřicet sedm oddílů, z Kladna pak pětice plavců, dva žáci a tři žákyně. Mezi osmičku nejlepších se na jedné trati probojovala Terezie Gortová, která časem 35,86 s obsadila v závodě na 50 m motýlek sedmou příčku. Těsně za desítkou, na jedenácté příčce se potom umístila Zdeňka Kohoutová, jež na trati 800 m volný způsob zaplavala čas 11:35,49 min.

V severočeském Chomutově startovalo třicet dva klubů z Čech. Ze čtveřice kladenských závodnic se do finálové osmičky neprobojovala ani jedna. Nejlépe se umístila těsně za nejlepšími, na deváté pozici Anna Alešová na trati 400 m volný způsob v čase 6:08,35 min. Druhou nejlepší byla Karolína Sembdnerová, která na 200 m polohový závod skončila dvanáctá výkonem  3:23,30 min.