HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Drahomír Kadlec: Nejvíce mě zajímá vystoupení mužstva a ne jednotlivců!

Čtvrtek, 30. Listopad 2017 07:40

Poslední listopadový víkend skončila první část hokejbalové Crossdock extraligy. Hráči Alpiqu Kladno jsou zatím na druhém místě tabulky s minimálním odstupem za favorizovaným týmem Kert Park Praha. Jak se dívá na účinkování svých svěřenců trenér Drahomír Kadlec?

Drahomír Kadlec (Foto: KL)

Podzimní část máte za sebou. O dva body za Kertem a s šestibodovým náskokem na třetí Ústí nad Labem. Takže panuje spokojenost?

Jsme teprve po první části soutěže. Určitě hodnotíme úvodní fázi pozitivně. Do sezóny jsme šli bez čtyř reprezentačních obránců, skončil i zkušený útočník Ogurčák. Čekala nás řada otazníků. Sami jsme překvapeni, jak se noví hráči adaptovali, protože z některých útočníků  jsme museli „udělat“ beky. Velice důležitým faktorem je skutečnost, že kluci chtějí na sobě pracovat, mají to v sobě. Na tom musíme postavit zimní přípravu, nachystat se dobře na jaro.

Největší otazník určitě visel nad defenzivou. Spolu s Kertem jste dostali nejmenší počet branek – dvacet jedna. Odečteme-li „výbuch“ v Hradci Králové, tak obrana pracovala velice dobře. Jistě to pro vás muselo být velké a příjemné překvapení?

Naše hra je především postavena na poctivé defenzivě. V brance kraloval Jirotka, dobře ho doplňuje Hájek, „čichnout“ k extralize dostal i mladý Keimar. Kluci poctivě plní svoje povinnosti. V defenzivní práci pracuje celá pětka, to je první úkol a následně přecházíme do rychlých útoků.

Zmínili jsme totálně nepovedený zápas v Hradci Králové (prohra 0:7 – pozn. autora). Již jste porážku vydýchal a zjistil jste dodatečně příčiny „výbuchu“?

Na východě Čech se nepovedlo vůbec nic. Hráči z pole nechali „vykrvácet“ oba gólmany, Jirotku a Keimara. Jak jsem bezprostředně po utkání řekl, třetím nejlepším byl řidič autobusu! S hráči jsme celou záležitost samozřejmě rozebírali. Dost již signalizoval předzápasový trénink, hodně uvolněný, samé srandičky. Nám trenérům se vůbec nelíbil a bohužel jsme na něj navázali i v zápase. Utkání nebylo ani odehráno, spíše odchozeno!

Daří se vám mimořádně v ofenzívě. Vstřelili jste šedesát tři gólů, což je o téměř dvacet více než Kert. Tento fakt vás naopak musel potěšit?

Určitě. Když si vzpomenu na předchozí roky, tak tolik branek jsme nenastříleli ani za celý ročník, jako teď po podzimu. Hráčům zdůrazňujeme, že nechceme od nich hrát „bago“, ale především se musíme tlačit do branky, aby padalo co nejvíce gólů.

Vždy spíše hodnotíte týmový výkon. V mužstvu je hodně nových tváří, zkusíte hodnotit jednotlivé nováčky?

Z dorostu přišli Procházka, Prokop, Hrabár. Všichni chytili šanci „za pačesy“ a stali se součástí základní sestavy. Upřímně řečeno, mám z toho velkou radost. Do mužstva se vrátil Nosek, kterého jsme jako bývalého útočníka předělali na obránce stejně jako Nováka. Přitom právě Patrik přišel za mnou po utkání s Kertem, že chce kvůli zaměstnání skončit, protože pracuje na ranní a odpolední směny. A nestíhá tréninky. Nakonec jsme se domluvili na individuálním plánu a v týdnu, kdy má odpolední, chodí běhat a do posilovny a výkonnostně šel hodně nahoru. Jsem přesvědčen, že z něj bude velmi dobrý obránce, podobně jako z Hrabára. Pokud bude Jirka na sobě pracovat, vyrovná se Honzovi Pospíšilovi nebo Honzovi Příhodovi. Je to velký talent, ale musí na sobě makat a makat.

Když se podíváme na tabulku. Postavení Kertu jistě překvapující není, ale co ostatní týmy?

Kert je jasný favorit, v létě se ještě posílil a je jinde než ostatní. I když ve vzájemném utkání jsme si ze šesti branek dali pět sami. Ale máme tady ještě odvetu. My se spíše orientujeme na vlastní odchovance, to je naše filosofie. Z ostatních družstev se mi líbí Ústí nad Labem, kde tvrdí muziku nejlepší střelec extraligy Lukáš Soukup. Na druhou stranu – tím nejslabším týmem je jednoznačně Kovo Praha. Ale soutěž je hodně těžká, žádný soupeř se neodevzdá. Určitě má vyšší úroveň než v loňské sezóně.

V kanadském bodování je v TOP 10 hned pět hráčů Alpiqu. Je určitě pozitivní, že se můžete spolehnout hned na více borců než na jednoho, dva kanonýry?

Letos se nám skutečně daří. Nemáme postavenou hru na jedné lajně. Utkání může rozhodnout i druhá, nebo třetí pětka. Ani nevím, že hned pětice Kladeňáků je tak vysoko v kanadském bodování, mě to ani nezajímá. Ať to doma říkají svým přítelkyním. Mě zajímá především mužstvo!

Kdy začnete zimní přípravu a budete chtít kádr ještě posílit na rozhodující část sezóny?

Po zasloužené přestávce se sejdeme po Novém roce 3. ledna a zaměříme se pochopitelně nejdříve na kondici. Jinak neplánuji žádné změny, tréninková náplň bude obdobná jako v létě. Co se týká posil, nechci pouštět jména, ale máme v hledáčku dva hráče. Hodně se o tom bavíme s mými asistenty Milanem Maršnerem a Jardou Procházkou. Moc ale nevyřešíme tím, že angažujeme hráče na tři měsíce. Hráč, který je teď v základu, by si musel sednout na lavičku. To dělat nechceme. S největší pravděpodobností, na devadesát devět procent  nikdo nepřijde a se stávajícím kádrem se budeme připravovat na jaro a play-off.

Poslední dotaz. Českomoravský svaz hokejbalu vyhlásil konkurz na trenéra reprezentace. Proč jste se nepřihlásil, vždyť letos jste získal s českou reprezentací bronzové medaile na mistrovství světa?

Řeknu to upřímně. Mám velké výhrady k současnému vedení svazu a vidím, že místo toho, aby se hokejbal posunoval dopředu, jako tomu bylo za předchozího vedení, tak teď jde dolů a u toho nechci být! Jenom příklad. Kdybychom nezískali na MS medaili, tak jsme byli určitě odvoláni, ale po skončení nikdo z vedení nepřišel, aby nám řekl do očí, že s námi nepočítají. Místo toho se vymyslelo alibistické výběrové řízení.

Autor: (rc)


banbad


 1. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 2. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 3. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 4. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 5. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 6. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky

 7. zprávy

  Kladenské Vánoce v ohrožení? Rada města zrušila zakázky na jejich zajištění

 8. pozvánka

  Kladenská nemocnice bude slavit Světový den seniorů, kostí a kloubů

 9. zprávy

  Provoz ekologického střediska Čabárna podpoří krajská dotace

 10. pozvánka

  Zlonické železniční muzeum hostí oslavy 700 let obce Lisovice

 11. krimi

  Vandal se v Kladně vyřádil na octavii, škoda jde do desetitisíců

 12. pozvánka

  Legendární Horkýže Slíže míří do Kladna! A bude to nářez

 13. zprávy

  Preventivní semináře o kybernetické kriminalitě míří i do kladenských škol

 14. pozvánka

  Módní show v kladenském Centralu bude doprovázet jedinečné zahájení

 15. povidka

  Povídka Kladenských listů: Bubliny dětského štěstí

 16. sport

  Litoměřičtí Kališníci dokázali na Rytíře vyzrát

 17. sport

  První vítězství pro Narko

 18. foto

  FOTO: Slánský bike park na Hájích se rozrůstá podle přání občanů

 19. krimi

  Vandalové v Kladně poškodili další sdílená e-kola

 20. pozvánka

  V kladenském kině Sokol zazní nejkrásnější filmové melodie v orchestrálním kabátě