ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
  • Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Jedenáct finálových umístění mezi nejlepšími, ale v dospělých medaile těsně unikla

Úterý, 28. listopadu 2017 07:10

Parádní výkony předvedli kladenští plavci na zimním mistrovství České republiky dospělých a dorostu v krátkém bazénu v Plzni. Mezi finálovou osmičku v jednotlivých disciplínách v kategorii open se třikrát probojovali Martin Zikmund z Medúzy, Johana Jelínková a Adéla Doubnerová a dvakrát Michaela Svobodová, všechny z KSP. Třešnička na dortu v podobě cenného kovu bohužel necinkla. Ale v kategorii mladšího dorostu skončila Johana Jelínková třikrát druhá a Michaela Svobodová byla dvakrát stříbrná a dvakrát bronzová.

Nahoře zleva – Doubnerová, Kafková, Novák, Jelínková, Svobodová, dole zleva – Souček, Landová, Klíma (Foto: Petra Landová)

Nejblíže stupňům vítězů byl Martin Zikmund, který skončil čtvrtý na tratích 100 m motýlek (53,72 s), 200 m motýlek (1:59,20 min) a pátý na 100 m volný způsob (50,21 s). Starší dorostenka Adéla Doubnerová byla mezi ženami pátá na 200 m polohový závod (2:21,49 min), sedmá na 100 m polohový závod (1:05,36 min) a osmá na 200 m znak (2:20,98 min). Mladší dorostenka Johana Jelínková se umístila v kategorii open šestá na 200 m prsa (2:35,61 min), sedmá na poloviční trati na 100 m prsa (1:11,84 min) a osmá na nejdelší distanci na 1500 m volný způsob (17:24,26 min). Stejně stará Michaela Svobodová skončila pátá na 200 m motýlek (2:19,88 min) a šestá na 100 m motýlek (1:03,85 min).

Johaně Jelínkové hned třikrát uniklo zlato ve své věkové kategorii, když pokaždé skončila těsně druhá. Trať na 100 m prsa zaplavala v čase 1:10,89 min, dvojnásobnou prsařskou vzdálenost v hodnotě 2:35,39 min a 200 m polohový závod za 2:22,09 min. Rovněž mladší dorostenka Michaela Svobodová byla velmi blízko zlatu, když stříbrnou pozici získala na svých oblíbených motýlkářských tratích na 100 m časem 1:02,66 min a na 200 m výkonem 2:20,38 min. K tomu vybojovala ještě dva bronzy na 50 m motýlek (28,85 s) a na 400 m polohový závod (5:00,39 min), což jí kvalifikovalo stejně jako Jelínkovou mezi finálovou osmičku v kategorii open. K závodu však nenastoupily kvůli nabitému programu.

„Musím říci, že jsem  nadšená jak z předvedených výkonů, tak i umístění,“ zářila šéftrenérka KSP Kladno Petra Landová. „Prakticky všichni si výrazně zlepšili osobní rekordy. Začnu u kluků. Jak Pavel Novák, tak Marek Souček si na nejdelších distancích na 800 m a 1500 m kraul vylepšili osobáky o třicet nebo dvacet vteřin! Pochopitelně skvělé byly jak Jožka Jelínková, tak Míša Svobodová i Adéla Doubnerová. Zaměřili jsme se hlavně na dorostenecké medaile, kterých posbíraly moje svěřenkyně sedm. Jožka se dostala jako první kladenská plavkyně na 100 m prsa pod 1:11! Potěšilo mě, že jak Jožka, tak i Marek se přiblížili k limitům na MEJ, které budou plnit v létě. Osm finálových umístění mezi kompletní českou špičkou je také skvělých. Trochu mě mrzí šest čtvrtých příček v dorosteneckých kategoriích, protože medailová sbírka mohla být ještě větší.“