Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Pavel Patera: Důležitější je pro nás herní projev než pořadí!

Úterý, 28. Listopad 2017 07:50

Rytíři Kladno mají za sebou polovinu základní části WSM ligy. To je určitě příležitost zamyslet se nad dosavadním účinkováním kladenských hokejistů s trenérem mužstva Pavlem Paterou.

Pavel Patera (Foto: KL)

Ve dvaceti šesti zápasech jste nasbírali čtyřicet osm bodů a jste třetí v tabulce. Jak jste spokojeni s dosavadním vystoupením?

Nedíváme se na pořadí. Spíše se zaměřujeme na předvedou hru. Předminulá utkání nám moc nevyšla, ale poslední dva zápasy v Českých Budějovicích a doma s Prostějovem se nám líbily. Naše hra se lepší, teď se chceme zaměřit na standardky, to znamená na přesilovky a oslabení. Jsem přesvědčen, že do konce základní části vše vyladíme, což bude nejdůležitější.

V první čtvrtině jste získali dvacet osm bodů, ve druhé o osm méně. Bylo to způsobené tím, že jste se sestavou hodně „točili“, nebo stále hledáte optimální složení mužstva?

V první polovině soutěže jsme chtěli dát dostatečný prostor všem hráčům, které máme k dispozici. I když byl některý junior lepší než starší hráč, šel hrát stejně za juniorku, aby měli všichni dostatečné herní vytížení. Aby byli všichni v „zápřahu“, chodili hrát i druhou ligu za Řisuty. Ne vždy nastupovala ideální sestava. Druhá část byla trochu zkreslena i tím, že jsme hráli více utkání na cizích kluzištích, vizte „šňůru“ pěti střetnutí za sebou na stadionech soupeřů. Doma se hraje každému týmu lépe.

Podívejme se na jednotlivé řady. Zřejmě nejspokojenější budete s výkony obou gólmanů?

Nechci prozrazovat, jestli jsme spokojeni s brankáři, obránci nebo útočníky, mužstvo bereme jako celek. Jsme v tabulce na místě, které jsme předpokládali, ale jednotlivce hodnotit nebudu.

Když se podíváme na kanadské bodování WSM ligy, tak prvním Kladeňákem je až na dvacátém místě s devatenácti body Jan Kloz. Chybí osobnosti, které by tým táhly. Je pro trenéry lepší, že branky a asistence si rozděluje více hráčů?

Žádný náš hráč nemůže být na předních příčkách. Jak jsem již říkal, dáváme dostatek herního vytížení všem. To platí třeba i pro přesilové hry, kde se pravidelně střídají tři pětky, abychom byli připraveni na případná zranění, která mohou přijít třeba tehdy, až nastanou zápasy play-off. Proto naši lídři nemají tolik prostoru jako nejlepší borci v ostatních klubech.

Do konce přestupního termínu zbývají ještě dva měsíce. Již před sezónou jste říkal, že v prosinci se zamyslíte, jestli nebude nutné mužstvo posílit. Začalo se kuloárově hovořit o tom, že by mohli přijít třeba Petr Ton a Jiří Tlustý, kteří minulý týden nastoupili v exhibičním utkání. Jak situace kolem nich vypadá?

Nechci jmenovat hráče o kterých eventuálně uvažujeme. Na druhou stranu vše nasvědčuje, že v průběhu prosince se s některými rozloučíme. Ale jména určitě neprozradím!

Nechcete alespoň nastínit, jestli se posílí obrana, nebo útok?

Nebudu otázku komentovat. Bude záležet na tom, kdo bude na trhu. Mohou přijít dva, tři hráči, rozhodně ne celá lajna.

Co očekáváte od třetí čtvrtiny?

Bude stále probíhat jako příprava na play-off. Soustředíme se na vylepšení všech herních situací.

Po polovině soutěže se možná očekávalo, že nejžhavější kandidáti na postup, Karlovy Vary a České Budějovice budou mít výraznější náskok před ostatními. Překvapuje vás, jak je soutěž hodně vyrovnaná?

Je těžké jmenovat jen Západočechy a Jihočechy. Věřím, že do okruhu favoritů patříme i my, ale také Slavia, celky z Hané, Přerov a Prostějov, před sezónou dobře posílil i Havířov. Bude nesmírně obtížné dostat se do první čtyřky, aby se začínalo v domácím prostředí, protože podle našeho názoru se druhá liga hodně zkvalitnila. Nedovedu říci, jestli do konce základní části některý tým „odskočí“, spíše bude soutěž vyrovnaná až do samého konce.

Je nějaký tým, který se vám osobně líbí, třeba podle herního projevu?

S každým se hraje špatně. Když to vezmu podle bodů, tak s Karlovými Vary jsme oba zápasy prohráli, s Přerovem máme zatím jen bod, tak oba celky jsou nad námi. Věřím, že teď ve druhé polovině se to otočí v náš prospěch a obě zmíněná mužstva budou pod námi.

Autor: (rc)


banbad