HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Pavel Patera: Důležitější je pro nás herní projev než pořadí!

Úterý, 28. Listopad 2017 07:50

Rytíři Kladno mají za sebou polovinu základní části WSM ligy. To je určitě příležitost zamyslet se nad dosavadním účinkováním kladenských hokejistů s trenérem mužstva Pavlem Paterou.

Pavel Patera (Foto: KL)

Ve dvaceti šesti zápasech jste nasbírali čtyřicet osm bodů a jste třetí v tabulce. Jak jste spokojeni s dosavadním vystoupením?

Nedíváme se na pořadí. Spíše se zaměřujeme na předvedou hru. Předminulá utkání nám moc nevyšla, ale poslední dva zápasy v Českých Budějovicích a doma s Prostějovem se nám líbily. Naše hra se lepší, teď se chceme zaměřit na standardky, to znamená na přesilovky a oslabení. Jsem přesvědčen, že do konce základní části vše vyladíme, což bude nejdůležitější.

V první čtvrtině jste získali dvacet osm bodů, ve druhé o osm méně. Bylo to způsobené tím, že jste se sestavou hodně „točili“, nebo stále hledáte optimální složení mužstva?

V první polovině soutěže jsme chtěli dát dostatečný prostor všem hráčům, které máme k dispozici. I když byl některý junior lepší než starší hráč, šel hrát stejně za juniorku, aby měli všichni dostatečné herní vytížení. Aby byli všichni v „zápřahu“, chodili hrát i druhou ligu za Řisuty. Ne vždy nastupovala ideální sestava. Druhá část byla trochu zkreslena i tím, že jsme hráli více utkání na cizích kluzištích, vizte „šňůru“ pěti střetnutí za sebou na stadionech soupeřů. Doma se hraje každému týmu lépe.

Podívejme se na jednotlivé řady. Zřejmě nejspokojenější budete s výkony obou gólmanů?

Nechci prozrazovat, jestli jsme spokojeni s brankáři, obránci nebo útočníky, mužstvo bereme jako celek. Jsme v tabulce na místě, které jsme předpokládali, ale jednotlivce hodnotit nebudu.

Když se podíváme na kanadské bodování WSM ligy, tak prvním Kladeňákem je až na dvacátém místě s devatenácti body Jan Kloz. Chybí osobnosti, které by tým táhly. Je pro trenéry lepší, že branky a asistence si rozděluje více hráčů?

Žádný náš hráč nemůže být na předních příčkách. Jak jsem již říkal, dáváme dostatek herního vytížení všem. To platí třeba i pro přesilové hry, kde se pravidelně střídají tři pětky, abychom byli připraveni na případná zranění, která mohou přijít třeba tehdy, až nastanou zápasy play-off. Proto naši lídři nemají tolik prostoru jako nejlepší borci v ostatních klubech.

Do konce přestupního termínu zbývají ještě dva měsíce. Již před sezónou jste říkal, že v prosinci se zamyslíte, jestli nebude nutné mužstvo posílit. Začalo se kuloárově hovořit o tom, že by mohli přijít třeba Petr Ton a Jiří Tlustý, kteří minulý týden nastoupili v exhibičním utkání. Jak situace kolem nich vypadá?

Nechci jmenovat hráče o kterých eventuálně uvažujeme. Na druhou stranu vše nasvědčuje, že v průběhu prosince se s některými rozloučíme. Ale jména určitě neprozradím!

Nechcete alespoň nastínit, jestli se posílí obrana, nebo útok?

Nebudu otázku komentovat. Bude záležet na tom, kdo bude na trhu. Mohou přijít dva, tři hráči, rozhodně ne celá lajna.

Co očekáváte od třetí čtvrtiny?

Bude stále probíhat jako příprava na play-off. Soustředíme se na vylepšení všech herních situací.

Po polovině soutěže se možná očekávalo, že nejžhavější kandidáti na postup, Karlovy Vary a České Budějovice budou mít výraznější náskok před ostatními. Překvapuje vás, jak je soutěž hodně vyrovnaná?

Je těžké jmenovat jen Západočechy a Jihočechy. Věřím, že do okruhu favoritů patříme i my, ale také Slavia, celky z Hané, Přerov a Prostějov, před sezónou dobře posílil i Havířov. Bude nesmírně obtížné dostat se do první čtyřky, aby se začínalo v domácím prostředí, protože podle našeho názoru se druhá liga hodně zkvalitnila. Nedovedu říci, jestli do konce základní části některý tým „odskočí“, spíše bude soutěž vyrovnaná až do samého konce.

Je nějaký tým, který se vám osobně líbí, třeba podle herního projevu?

S každým se hraje špatně. Když to vezmu podle bodů, tak s Karlovými Vary jsme oba zápasy prohráli, s Přerovem máme zatím jen bod, tak oba celky jsou nad námi. Věřím, že teď ve druhé polovině se to otočí v náš prospěch a obě zmíněná mužstva budou pod námi.

Autor: (rc)


banbad


 1. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 2. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 3. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 4. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 5. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 6. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky

 7. zprávy

  Kladenské Vánoce v ohrožení? Rada města zrušila zakázky na jejich zajištění

 8. pozvánka

  Kladenská nemocnice bude slavit Světový den seniorů, kostí a kloubů

 9. zprávy

  Provoz ekologického střediska Čabárna podpoří krajská dotace

 10. pozvánka

  Zlonické železniční muzeum hostí oslavy 700 let obce Lisovice

 11. krimi

  Vandal se v Kladně vyřádil na octavii, škoda jde do desetitisíců

 12. pozvánka

  Legendární Horkýže Slíže míří do Kladna! A bude to nářez

 13. zprávy

  Preventivní semináře o kybernetické kriminalitě míří i do kladenských škol

 14. pozvánka

  Módní show v kladenském Centralu bude doprovázet jedinečné zahájení

 15. povidka

  Povídka Kladenských listů: Bubliny dětského štěstí

 16. sport

  Litoměřičtí Kališníci dokázali na Rytíře vyzrát

 17. sport

  První vítězství pro Narko

 18. foto

  FOTO: Slánský bike park na Hájích se rozrůstá podle přání občanů

 19. krimi

  Vandalové v Kladně poškodili další sdílená e-kola

 20. pozvánka

  V kladenském kině Sokol zazní nejkrásnější filmové melodie v orchestrálním kabátě