ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Rytíři narazili na zeď jménem Kváča a z jihu Čech se vrací bez bodu

Středa, 22. listopadu 2017 20:06

Třetí prohru v řadě si připsali Rytíři Kladno. Přestože na ledě Motoru České Budějovice byli aktivnější, více stříleli, doplatili na hrubé chyby a prohráli v poměru 3:0.

Motor České Budějovice  –  Rytíři Kladno   3 : 0  (1:0, 1:0, 1:0)

Rytíři začali na ledě Budvar arény velice odvážně, ale do vyložené příležitosti se nedostali. Domácí se teprve rozehrávali, paradoxně byl nejvíce vidět mládežnický reprezentant, teprve šestnáctiletý Toman. Přesto Středočeši zatlačili Motor do obranné třetiny, ale gólman Kváča byl pokaždé připraven. V polovině úvodní části nejdříve Cikánek vychytal ránu avizovaného Tomana, ale potom hosté udělali hrubou chybu při rozehrávce, puk zachytil Pajič, který uvolnil Galamboše. Slovenský útočník blafákem s pomocí břevna překonal kladenského gólmana. Následně byla nejvíce zahřátá trestná lavice. Z jedné z přesilovek se ocitl Svedlund před jihočeským brankářem, ale ten vyšel ze souboje vítězně. Vyrovnat ještě mohl Štich, ale jeho nahození mířilo vedle tyče. Do konce třetiny mohl zvýšit Heřman, ale Cikánek byl připraven.

Blízko vyrovnaní byl po změně stran Zikmund, který se ocitl sám před Kváčou, ale puk si cestu za jeho záda nenašel. O minutu a půl později přišla další osudná chyba kladenských hráčů. Zelingr „namazal“ Nedorostovi, který jel s Bártou sám na Cikánka. Uplatnil své zkušenosti a ve vhodném okamžiku nahrál svému spoluhráči, jenž měl snadnou roli. O minutu později mohl být stav 2:1 nebo 3:0, ale Svedlund na jedné straně nejdříve neuspěl a následné přečíslení tři na jednoho Jihočeši vinou špatné nahrávky nezvládli. V další fázi si oba týmy zahrály přesilovky, ale skóre se nezměnilo.

Hned po návratu z kabin „vyrobil“ hrubou chybu i Jihočech Novák, ale Machač gólovou příležitost nevyužil a vzápětí Rytíři inkasovali potřetí. Vlček s velkým štěstím se dostal před kladenského brankáře a švihem překonal Cikánka. Rytíři měli opět možnost další početní výhody, ale nezvládli ji stejně, jako předchozí. Střelecká mizérie vyvrcholila pro Středočechy deset minut před koncem. Kloz se Zikmundem jeli dva na jednoho, ale posledně jmenovaný v další tutovce zase „vyhořel“ na jihočeském brankáři. Následně byla hra rozkouskována dalšími vyloučeními, ale strážci svatyň moc práce neměli. V posledních pěti minutách si Motor v pohodě hájil tříbrankový náskok. Vyprodaný stadion již před závěrečnou sirénou slavil výhru svého týmu.

„Snažíme si vzít z utkání především pozitivní věci. Motor jsme pustili jen do dvanácti střel na naší branku, přitom soupeř má nejofenzivnější tým v celé soutěži,“ hodnotí zápas trenér Pavel Patera. „Samozřejmě, že nás mrzí chyby v obraně, ale to se stává. V poslední době se trápíme v koncovce, ale věřím, že je to jen přechodná záležitost, kterou brzy překleneme.“

Branky: 10. Galamboš (Pajič), 26. Bárta (Nedorost), 43. Vlček. Rozhodčí: Wagner, Vokřál – Hejl, Kreuzer. Vyloučení: 8:7, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Sestava:  Cikánek – Repe, Hořava, Štindl, Kehar, Štich, Zelingr – Kloz, Machač, Tůma – Lorraine, Přikryl, Strnad – Bláha, Kaut, Zikmund – Svedlund, Kubík, Redlich.