HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Jan Pejša: Situace po podzimu není na jásání, ani na věšení

Čtvrtek, 23. Listopad 2017 07:40

Minulý týden skončila podzimní fotbalová sezóna. Pokračují jen utkání v první a druhé lize. Podívejme se však o dvě patra níže, do Fortuna divize B, kde hraje SK Kladno. Na vystoupení kladenského mužstva se ptáme trenéra Jana Pejši.

Jan Pejša (Foto: KL)

Po polovině ročníku je Kladno až na osmém místě se ziskem dvaceti osmi bodů. Asi se shodneme, že i přes velkou absenci hráčů se čekal lepší výsledek. Je tomu tak?

Samozřejmě. Klukům jsem tvrdil během podzimu, že je nutné překonat magickou hranici třiceti bodů. Ještě teď jsem nerozdýchal domácí nepovedený zápas s Motorletem, který jsme měli každopádně zvládnout. Jistě by se mi lépe hodnotilo dosavadní vystoupení. Dvacet osm bodů není neúspěch, protože vyjma Velvar je tabulka neskutečně vyrovnaná a na druhé místo nám schází tři body. Zkrátka, situace není ani na jásání, ale ani na věšení.

Když odmyslím dlouhodobou absenci klíčových hráčů a další nemohli ze zdravotních důvodů nastupovat pravidelně, nemohla být bilance přece jenom lepší?

Vždy to může být lepší. Absolvovali jsme zápasy, ve kterých jsme třeba nebyli lepší než soupeř, ale vytvořili jsme si více brankových příležitostí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Vezmu jenom poslední tři utkání, postupně v Souši, doma s Motorletem nebo v Chomutově. Místo devíti bodů máme jenom tři!

Mužstvo vsítilo dvacet tři gólů, což ho řadí až na dvanáctou příčku v počtu vstřelených branek. Hlavně se spoléhalo na mladého Kroutila, který však prakticky celý podzim laboroval se zraněným kolenem. Nemrzí vás, že ho nikdo z ostatních nedokázal nahradit?

Člověk zpětně vyhodnocuje. Do sezóny jsme vstoupili dobře, ze tří zápasů devět bodů a stejný počet vstřelených gólů. Bohužel potom přišlo hlušší období. Chtěli jsme produkovat určitý herní styl, což se dařilo. Nechci se vymlouvat, ale ve druhém kole jsme přišli o Vaška Kalinu, ve třetím o Honzu Pechra, přišly zmíněné zdravotní potíže Radka Kroutila. Mužstvo se s tím těžce vyrovnávalo. Navíc se od nás odvracela paní Štěstěna. Připočteme k tomu individuální schopnosti hráčů, kteří s nabízenými gólovými situacemi nenakládali dobře.

Zkuste vyzdvihnout hráče, kteří se blížili k ideálu vašeho očekávání?

Nechce se mi o tom moc mluvit. Hráči prokázali, že tvoří partu, která se semkne, i když se třeba nedaří. Tesař v brance prokázal svoje kvality kromě zápasů proti Ostré nebo Neratovicím. Bohužel, chyby u brankářů jsou nejvíce patrné. Celá defenzíva měla svoji kvalitu, určitě byla na slušné úrovni. Vidět byli hráči s velkým potenciálem, Kafka, Kroutil, Šíma nebo Čížek. Jardovi Kafkovi „ublížil“ fakt, že se zranil Pechr, protože na něj přešla celá zátěž konstrukce zálohy. Je to teprve devatenáctiletý kluk, který se s danou situací někdy vypořádal dobře, jindy hůře.

Již jste se zmínil vyrovnanost soutěže. Týmy od druhého do desátého místa dělí pět bodů, stejný počet ztrácejí na vedoucí Slovan Velvary druhé Neratovice. To je určitě největší překvapení. Co se vám líbí na klubu z Kladenska?

Již před vzájemným zápasem jsem si ověřil, že tým je tvořen hráči věkově mezi osmadvaceti až jedenatřiceti lety, mají velké fotbalové zkušenosti, které zhodnotili. Jsou v ideálním fotbalovém věku, tvoří dobrý kolektiv a táhnou za jeden provaz!

Které celky vás ještě zaujaly?

Velice kvalitním a rychlým fotbalovým projevem určitě Ostrá, bez ohledu na to, že jsme s ní prohráli. Líbila se mi však třeba i Souš.

Na druhou stranu zůstaly daleko za očekáváním oba pražské týmy, Motorlet a Meteor. Překvapilo vás, jak se celý podzim trápily?

Hlavně Motorlet jsem před sezónou bral jako velkého kandidáta na postup. Vycházel jsem i ze zápasu, který jsme s nimi v létě sehráli. Nezačali soutěž dobře, nevím, co se zde stalo. Ale nevidím do klubu, tak nemohu kompetentně říci, kde je problém. Meteor byl pro mě neznámým týmem.

Podívejme se na blížící se zimu. Jistě cítíte, že je nutné mužstvo posílit. Prozraďte, na kterých postech nejvíce mužstvo tlačí bota?

Víme, že se jedná o záložní a útočnou řadu, abychom stříleli více branek. Jedna věc je proměňování šancí, druhá zase připravování brankových příležitostí. Kádr byl velice úzký a nad tím se musíme zamyslet. Každopádně zálohu a útok musíme posílit.

Kdy začne příprava na jarní odvety?

Začneme se připravovat v pondělí 8. ledna 2018 a již v sobotu 13. ledna odehrajeme první utkání na Zimním turnaji Meteoru Praha, kde sehrajeme celkem osm zápasů. Myslím si, že je to optimální počet, abychom vyzkoušeli všechny hráče, kteří budou k dispozici.

Vím, že je to těžké odhadnout, ale kdy by mohli být k dispozici dlouhodobí marodi?

Nejblíže k zapojení do zimní přípravy má určitě Mára Tóth, ale jestli to bude již v lednu, nebo až v únoru, to nedokážu odhadnout. Záleží na tom, jak dlouho bude rekonvalescence trvat. Ještě složitější odhad je u Honzy Pechra nebo Štěpána Procházky, hrají v tom roli individuální věci. Honza Procházka je po operaci křížových vazů měsíc a minimální odhad léčení je půl roku, může to být i více.

Jste u mužstva půl roku. S prací jste spokojen, nebo nespokojen?

Práce mě hodně baví, kolektiv kluků je dobrý. V kabině je dobrá atmosféra. Jak jsem již několikráte říkal, s takovou marodkou jsem se dosud nikde jako hráč ani trenér nesetkal. Bohužel nejsme klub, kde bych měl k dispozici dvacet dva hráčů a mohl na vzniklé nepříjemné situace zareagovat. Z kluků však cítím sílu a dokážou se s nepřízní osudu poprat!

Autor: (rc)


banbad


 1. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 2. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 3. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 4. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 5. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 6. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky

 7. zprávy

  Kladenské Vánoce v ohrožení? Rada města zrušila zakázky na jejich zajištění

 8. pozvánka

  Kladenská nemocnice bude slavit Světový den seniorů, kostí a kloubů

 9. zprávy

  Provoz ekologického střediska Čabárna podpoří krajská dotace

 10. pozvánka

  Zlonické železniční muzeum hostí oslavy 700 let obce Lisovice

 11. krimi

  Vandal se v Kladně vyřádil na octavii, škoda jde do desetitisíců

 12. pozvánka

  Legendární Horkýže Slíže míří do Kladna! A bude to nářez

 13. zprávy

  Preventivní semináře o kybernetické kriminalitě míří i do kladenských škol

 14. pozvánka

  Módní show v kladenském Centralu bude doprovázet jedinečné zahájení

 15. povidka

  Povídka Kladenských listů: Bubliny dětského štěstí

 16. sport

  Litoměřičtí Kališníci dokázali na Rytíře vyzrát

 17. sport

  První vítězství pro Narko

 18. foto

  FOTO: Slánský bike park na Hájích se rozrůstá podle přání občanů

 19. krimi

  Vandalové v Kladně poškodili další sdílená e-kola

 20. pozvánka

  V kladenském kině Sokol zazní nejkrásnější filmové melodie v orchestrálním kabátě