Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Petra Landová: Věřím, že medailová sbírka z mistrovství ČR bude co nejširší

Čtvrtek, 23. Listopad 2017 08:00

Ve čtvrtek začíná v  Plzni-Slovanech zimní mistrovství České republiky dospělých a dorostu v plavání v  krátkém bazénu. Mezi startujícími bude i osmička Kladeňáků. Klub sportovního plavání budou reprezentovat Johana Jelínková, Adéla Doubnerová, Michaela Svobodová, Karolína Kafková, Pavel Novák, Marek Souček a Dominik Klíma. Medúzu bude zastupovat Martin Zikmund. Aktuální informace poskytuje šéftrenérka KSP Kladno Petra Landová.

Petra Landová (Foto: Archiv Petry Landové)

Jste s  nominací sedmi plavců na republikový šampionát spokojena?

Ve skupině mám deset závodníků. Když odečtu Filipa Kučeru, který jako ročník 2003 bude startovat na republikovém mistrovství žáků v  Prostějově, tak nominační kritéria nesplnili jen dva závodníci, takže určitě panuje spokojenost. Nováček v  klubu Jan Hlaváček ještě na šampionátu nestartoval a počítáme s  jeho účastí až na letním mistrovství za půl roku.

Absolvovali jste čtrnáctidenní soustředění, kdy jste oželeli i účast na VC Brna. Proběhlo vše podle plánu?

Příprava proběhla v  pořádku, bez zdravotních potíží – až na Karolínu Kafkovou, která se připojila později. První týden byl spíše zaměřen na kondici, druhý jsme se již věnovali specializovaným tratím, na kterých budou závodníci startovat. Navíc jsme se mohli připravovat na šířce bazénu, abychom si zvykli na pětadvacetimetrový bazén, který nás v  Plzni čeká.

Mistrovství ČR je atypicky určené jak pro dospělé, tak i dorostence. V  kádru máte jenom plavce dorosteneckého věku. S kolika medailemi počítáte?

Věřím, že medailová sbírka bude co nejširší. Určitě by se na stupně vítězů měli dostat Johana Jelínková a Pavel Novák. Velkou šanci má i Míša Svobodová. Velmi obtížnou pozici bude mít Marek Souček na dlouhých tratích. Jako ročník 2002 ho čeká velká konkurence plavců, kteří jsou o rok starší. Spíše než na umístění budeme klást důraz na čas, aby splnil limit na MEJ. Na soustředění velmi dobře vypadala i Adéla Doubnerová, uvidíme, jak se jí bude dařit.

Odvážíte se říci, jestli po delší době bude mít KSP cenný kov i z  kategorie open?

Velkou formu má Jožka Jelínková. I když bude mít nesmírně těžkou pozici, tak všichni držíme palce, aby medaile cinkla!

Účastníci MČR před soustředěním (Foto: Archiv Petry Landové)

Autor: (rc)


banbad