Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Kladenská policie apeluje na řidiče: Přichází zima, jezděte opatrně!

Pondělí, 20. Listopad 2017 07:00

Jen v průběhu středy 15. listopadu vyjížděli kladenští policisté k 11 dopravním nehodám. V návaznosti na „výživný“ den policie prostřednictvím Kladenských listů opakovaně vyzývá řidiče k zvýšené obezřetnosti.

Kladenská policie apeluje na řidiče: Přichází zima, jezděte opatrně! (Ilustrační foto: PČR)

„Kladenská policie apeluje na řidiče, aby usedali za volant odpočatí a plně se za jízdy věnovali řízení. Dále policie opět vyzývá řidiče, aby byli obezřetní a dodržovali předpisy silničního provozu. Příchodem zimních měsíců, kdy je proměnlivé počasí, bývají pozemní komunikace v některých úsecích kluzké a hůře sjízdné. Z těchto důvodů je nutné přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky,“ vzkazuje policejní mluvčí Jana Šteinerová a dodává: „V každém případě by si všichni účastníci silničního provozu měli uvědomit, že pouze vzájemným respektováním, tolerancí a dodržováním předpisů všech účastníků v dopravě lze snížit počet nehod a docílit bezpečného provozu.“

Ve středu 15. listopadu řešila policie 11 dopravních nehod. Jedna z nich se odehrála v ulici Pod zámkem v Kladně. Střetla se tam dvě osobní vozidla, jejichž posádky utrpěly zranění lehčího charakteru.

Další z nehod se odehrála okolo čtvrté hodiny odpolední na křižovatce u Hrdlíva. Jednačtyřicetiletý řidič jednoho z vozidel byl lehce zraněn, zbylí účastníci nehody vyvázli ve zdraví.

O den později se bouralo například na dálnici D6. Kolem páté hodiny ranní tam do sebe postupně narazila čtyři vozidla, přičemž u jedné z řidiček dechová zkouška naměřila 0,6 promile alkoholu.

„Co bylo příčinou těchto dopravních nehod je nyní předmětem šetření dopravních policistů,“ informovala Kladenské listy Šteinerová.

 Autor: (jk)


banbad