Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Z kladenských paneláků zmizelo hasičské vybavení za 20 tisíc korun

Pondělí, 20. Listopad 2017 07:20

Ukrást hasičské vybavení z chodeb panelového domu vlastně není nic složitého. Navíc se na takovou krádež zpravidla přijde po několika měsících. V horším případě až při stavu nouze, kdy je potřeba náčiní využít. K tomu naštěstí v kladenských panelácích nedošlo.

Z kladenských paneláků zmizelo hasičské vybavení za 20 tisíc korun (Ilustrační foto: KL)

V době od poloviny září do začátku listopadu zmizelo hasičské vybavení v panelovém domě v Průchově ulici. Zloděj poškodil revizní plomby na plechových dvířkách volně přístupného požárního hydrantu v suterénu domu a odnesl si hadici včetně proudnice. Stejný postup opakoval i v dalších patrech domu. Celkem odnesl osm proudnic a čtyři hadice za necelých 12 tisíc korun.

Kradlo se i v Jižní ulici. V tomto případě je však těžší blíže specifikovat, kdy se mohla krádež odehrát. Policie se musí spokojit s informací, že zloděj mohl v domě úřadovat kdykoliv od ledna do října letošního roku. Z hydrantů odcizil čtyři kusy požárních hadic o délce dvacet metrů. Tím vnikla osmitisícová škoda.

„Policisté oba dva případy prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachatelích pátrají,“ uvedla pro Listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)


banbad