ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Neděle, 19. listopadu 2017 18:39

Po prohře na ledě pražské Slavie, Rytíři Kladno nezvládli ani domácí předehrávku s týmem AZ Residomo Havířov, se kterým prohráli vysoko 1:5! Přitom hosté sehráli třetí venkovské utkání během čtyř dnů!

Rytíři Kladno – AZ RESIDOMO Havířov  1:5  (0:0, 1:3, 0:2)

Hostující tým nastoupil ke třetímu zápasu během čtyř dnů a brzy měl velkou příležitost jít do vedení. Během půl minuty skončili za katrem Strnad s Redlichem, ale dvojnásobná přesilová hra Havířovu vůbec nevyšla. Kladeňáci po včerejší prohře v Edenu se Slavií se dostávali jen pomalu do hry. Také Rytířům úvodní početní výhoda nesedla. V další fázi bylo vidět více boj než kvalitní hokej. V závěru úvodní části hráli domácí přesilovku, ale častá střelba byla nepřesná.

Také druhé dějství začal AZ s výhodou jednoho hráče navíc. Gólově sice vyšli hosté naprázdno, ale o pár minut později se již radovali z dvoubrankového náskoku. Nejdříve „zaúřadovala“ první řada po ose Gřeš – Matai – Kanko, který střílel do odkryté klece. Za dvě minuty při hře čtyři na čtyři se protáhl kolem mantinelu Kalus a ranou na přední tyč zvýšil na 0:2. V polovině utkání byl vyloučen havířovský Maruna a Kloz ranou od modré čáry trefil horní roh branky, kterou strážil Bláha. Středočechy branka určitě povzbudila, vytvořili si i tlak, ale chyběla finální nahrávka. Severomoravský celek dobře napadal, a domácí se s jejich herním projevem nedokázali vypořádat. A tak přišel těsně před sirénou protiúder. Matai našel přihrávkou od zadního mantinelu volného Fronka, který překonal Kopřivu potřetí.

Když na začátku posledního dějství přidal bombou od modré čáry havířovský Dudek čtvrtý úspěch, bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto. Rytíři se dál trápili, promarnili i půl minuty trvající početní výhodu pěti proti třem i následnou klasickou přesilovku. Podobně to dopadlo i při další dvojnásobné přesilovce domácích, která trvala celých sedmdesát sedm vteřin! Jedinou gólovou střelu Machače již ve hře pět proti čtyřem fantasticky skryl v lapačce Bláha. Závěrečné minuty se proměnily v exhibici hostujícího AZ.

Miloslav Hořava (Kladno): Nechci nás moc hodnotit. Soupeř hrál výborně, k ničemu nás nepustil a zcela zaslouženě vyhrál. Bohužel jsme se prezentovali stejným nevýrazným projevem jako včera padesát minut na Slavii.

Martin Janeček (Havířov): Jsem strašně pyšný na náš tým, do puntíku jsme splnili všechno, co jsme si řekli před utkáním. Poctivě bránit, blokovat střely a vyrážet do rychlých protiútoků. Dařilo se nám i střelecky. Neobával jsem se, že bychom třetí zápas ve čtyřech dnech fyzicky nezvládli. Tento trip jsme chtěli, navíc jsme v létě poctivě trénovali a hráči v pohodě bruslili i dnes celé střetnutí.

Branky: 30. Kloz (Machač, Hořava) – 25. Kanko (Matai, Gřeš), 27. Kalus (Rác), 40. Fronk (Matai), 42. Dudek, 49. Kalus (Sikora, Rác), Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Podrazil, Bosák. Vyloučení 7 :10, využití 1:1, oslabení: 0:0. Diváci: 1719.

Sestava: Kopřiva – Hořava, Lenďák, Štindl, Kehar, Veber, Repe- Kloz, Machač, Tůma – Bláha, Přikryl, Strnad – Kružík, Kubík, Redlich – Lorraine, Svedlund, Zikmund.