Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Státní svátek oslavil Alpiq osmi brankami do sítě Rakovníka

Pátek, 17. Listopad 2017 18:00

Podruhé v letošní CROSSDOCK extralize na sebe narazili v meziokresním derby hokejbalisté HBC Rakovník a Alpiqu Kladno. Tentokráte favorizovaní hosté dominovali od začátku a zaslouženě vyhráli vysoko 2:8.  

Ilustrační foto: KL

HBC Rakovník – Alpiq Kladno   2 : 8   (0:3, 1:3, 1:2)

Favorizovanému celku Kladna, i když nenastoupil v kompletním složení, se povedl začátek utkání. Do osmé minuty si Alpiq vybudoval tříbrankový náskok. Již po necelé minutě hry se střelecky prosadil D. Hnízdil, o dvě minuty později se přidal tvrdou střelou Soukup a nakonec zaúřadoval Kohout. Rakovník byl nucen prakticky se jenom bránit. Mladý Keimar, jenž nastoupil v brance poprvé v extralize, se prakticky nudil. Skóre se nezměnilo ani v přesilových hrách obou mužstev.

Po první přestávce měli domácí další početní výhodu, ale neúspěšnou. Naopak svěřenci kouče Kadlece přidávali další střelecké zásahy. Do střelecké listiny se zapsali Šrámek a Prokop. Teprve za nepříznivého stavu 0:5, rakovničtí hráči poprvé skórovali, když se prosadil bývalý hráč hostů, Schnaubelt. Ale již po necelé minutě opět přesně zacílil střelecky disponovaný D. Hnízdil. Navíc hosté promarnili pětasedmdesátivteřinovou výhodu dvou hráčů na hřišti.

Poslední dějství se již prakticky dohrávalo. Rakovník věděl, že zázrak v meziokresním derby nepřijde, a Alpiq utkání pouze dohrával. Přesto v závěru stačil ještě skóre navýšit, když se mu v početní výhodě povedly dvě hezké akce, po kterých nejdříve poslal míček za záda gólmana Solary Barnošák, a potom dokončil hattrick v utkání Daniel Hnízdil. Poslední slovo a zkorigování stavu si připsalo „zlobivé dítě“ kladenského hokejbalu, Schnaubelt.

„Povedl se nám začátek utkání a brzy jsme vedli 3:0,“ pochvaloval si kouč Drahomír Kadlec. „Hráči se dobře pohybovali, často a přesně stříleli. S výkonem i výsledkem jsem spokojen.“

Branky:  25. Schnaubelt (Švancar), 45. Schnaubelt (Kopecký, Mika) – 1. D. Hnízdil (Špaček, Hrabár), 3. Soukup (Štěpánik, D. Hnízdil), 8. Kohout (Prokop, Procházka), 21. Šrámek (Barnošák), 23. Prokop (Kohout, Procházka), 26. D. Hnízdil (Špaček, Soukup), 42. Barnošák (Šíma, Voráček), 44. D. Hnízdil (Štěpánik, Hrabár). Rozhodčí: Kettner – P. Škrobák. Vyloučeni: 6 :3, přesilovky: 0:2, oslabení: 0:0.

Sestava:  Keimar – Soukup, Hrabar, Šícha, Nosek, Novák, Haisman, Voráček – Štěpánik, Barnošák, D. Hnízdil – Kohout, Šíma, Šrámek – Zmeškal, Prokop, Procházka.

Autor: (rc)


banbad