Fotbalisté Kladna si vezou z Chomutova bod

Pátek, 17. listopadu 2017 13:44

Poslední zápas přinesl hráčům SK Kladno na trávníku FC Chomutov zisk jednoho bodu. Po remíze 1:1 musely přijít na řadu pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější domácí hráči.

Ilustrační foto: KL

FC Chomutov – SK Kladno  2 : 1 p. (0:0)

V sestavě hostů se po dlouhé době objevil Kalina a hned měl hodně práce. Již po pěti minutách se dostal za kladenskou obranu Bosňan Hajro a jeho pokus zastavila tyč Tesařovy branky. Chomutov mohl jít do vedení i o pár minut později, kdy se k míči v pokutovém území dostal nejlepší střelec divize v Čechách Boček, ale jeho ránu z otočky vytěsnil kladenský brankář nad břevno. Po čtvrt hodině hry se před branku domácích dostalo i Kladno. Několik nepřesností soupeře však nedokázalo využít, ale ve dvacáté minutě se dostal k odraženému míči volný Bartoš, v dobré pozici však zamířil mimo tyče. Následně byla hra hodně rozháraná nepřesnostmi, zvláště ze strany Severočechů. Také gólman Zaťko se vytáhl, když chytil Hanzlíkovu hlavičku. Do konce poločasu se nic převratného nedělo.

Po změně stran se krásně uvolnil Kafka, ale jeho gólovou ránu Zaťko zázračně kryl. Chomutovský celek se snažil dostat do tlaku, ale nedařily se mu finální nahrávky. Po hodině hry přišly hned dva blesky z čistého nebe. Nejdříve Kubíkův trestný kop, který nikdo netečoval, zapadl na zadní tyč Tesaře. Z vedení se však domácí neradovali ani minutu. Zaváhání chomutovské obrany okamžitě potrestal Šíma. Otočit skóre mohl vzápětí Nesládek, ale Zaťko ukazoval výbornou formu.  Střetnutí pomalu směrovalo k penaltovému rozuzlení. Ale nejdříve si Tesař musel poradit s jedovatou střelou L. Svobody, těsně před koncem s další hlavou Bočka. Před konečným hvizdem se zase blýskl Zaťko po bombě Boráka. Penalty musela rozhodnout až sedmá série. Borák Zaťka nepřekonal, T. Svoboda Tesaře ano.

„Deset minut nebylo dobrých, ale pak jsme se dostali do hry,“ říká trenér Jan Pejša. „Naštěstí hned po inkasovaném gólu jsme srovnali, potom měli několik brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Ale podali jsme slušný výkon. Penalty nám bohužel tentokráte nevyšli.“

Branky: 64 Kubík, rozhodující penalta T. Svoboda – 65. Šíma. Rozhodčí: Mrkáček – Milner, Šulcová. ŽK: Hajro, Boček, Zahradník – Šíma, Nesládek, Suchý. Diváci: 194.

Kladno: Tesař – Kalina, Suchý, T. Procházka, Veselý (77. Borák) – Hanzlík, Růžička – Bartoš, Kafka, Šíma – Nesládek (84. Krsek)