Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Bez papírů, opilí, zdrogovaní. Řidiči na Kladensku jsou přehlídkou nezodpovědnosti

Středa, 15. Listopad 2017 07:10

Jeden sedl za volant i přes zákaz, druhý v opilosti řídil dodávku, třetí si před jízdou dopřál drogy. Takové případy přes víkend řešila kladenská policie. Nezodpovědnost mnohých šoférů nezná hranic.

Řidiči na Kladensku jsou přehlídkou nezodpovědnosti (Ilustrační foto: KL)

V pátek 10. listopadu před patnáctou hodinou zastavili policisté v kladenské ulici M. Horákové osobní vozidlo Citroen Berlingo, které řídil dvacetiletý mladík ze Slaného. Jak hlídka zjistila, mladý muž usedl za volant, přestože už si za svou krátkou šoférskou historii stačil vysloužit zákaz řízení všech motorových vozidel až do ledna 2019. Alarmující je hlavně skutečnost, že na místě provedený drogový test vyšel mladíkovi pozitivně na amfetamin.

O den později po jedenácté hodině zpozorovala hlídka ve Slaném podezřelou scénku. Z osobního auta, které zaparkovalo v ulici Dr. E. Beneše po spatření projíždějící policie urychleně vystoupil řidič, který se na pár chvil vzdálil od vozu. Policisté chvíli počkali, dobře tušili nějakou nepravost. Muž se za chvíli k autu vrátil a chystal se k odjezdu. Když vyjel z řady zaparkovaných vozidel, znovu si povšiml policistů a snažil se urychleně zacouvat zpátky na parkovací místo. Tentokrát už policisté přistoupili k vozidlu a požádali šoféra  o předložení dokladů. Jejich podezření bylo správné. Čtyřicetiletý muž z Prahy má platný zákaz řízení všech motorových vozidel do října 2018.

Téhož dne o pár hodin později policie zastavila v Kačici tranzit. Sedmatřicetiletý řidič z Kladenska předložil doklady a podrobil se dechové zkoušce, která u něj naměřila 1,44 promile alkoholu.

„Policisté případy těchto neukázněných řidičů prošetřují. Řidiči, kteří usedli za volant v zákazu řízení motorových vozidel jsou podezřelí z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Řidiči, kteří byli pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykových látek,“ shrnula policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)


banbad