Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Křeslo pro Lukáše Pollerta, již zítra v Lidické galerii

Úterý, 14. Listopad 2017 07:10

Bývalý olympijský vítěz a současný chirurg Lukáš Pollert usedne ve středu v 18 hodin do křesla pro hosta, aby zodpověděl zvídavé otázky divákům, ale také moderátorovi Jiřímu Vaníčkovi v rámci Lidických zimních večerů.

Foto: KL

Lidické zimní večery jsou tvořeny z koncertů, divadelních představení nebo poezie. Ovšem nejoblíbenější je takzvané křeslo pro hosta. Do něj usedají velké osobnosti kulturního, vědeckého, společenského nebo sportovního života. Tentokráte do něj zasedne bývalý olympijský vítěz a současný chirurg Lukáš Pollert. Pořadatelem těchto kulturních pořadů je Památník Lidice. 

Sedmačtyřicetiletý Lukáš Pollert je český lékař a bývalý komunální politik. Byl také českým a československým vodním slalomářem na kajaku. Na letních olympijských hrách v roce 1992, které se konaly v Barceloně, vybojoval zlatou medaili. Jako doktor pracoval na interně, poté na urgentním příjmu střešovické Ústřední vojenské nemocnice. V současné době působí ve Fakultní nemocnici v Motole na klinice anesteziologie a resuscitace.

Autor: (red)


banbad