Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

V Kladně se ve velkém rozmohlo vykrádání sklepních kójí a kočárkáren

Úterý, 14. Listopad 2017 08:00

Jako zákeřný virus se v posledních dnech Kladnem šíří „nová móda“. Tou je vykrádání společných domovních prostorů. Sklepní kóje, kočárkárny nebo kolárny jsou trnem v oku nenechavců. Ti už způsobili škody za 200 tisíc korun.

Foto: KL

Kladenští policisté v posledních dnech zaznamenali několik případů vloupání do společných prostorů domů. Sklepní kóje, kolárny a kočárkárny na území Kladna byly vykradeny v ulicích Brjanská, L. Zápotockého, Na Vyhaslém, Dlouhá a Kordačova. Pachatelé odcizili poškozeným osobám například jízdní kola, motorovou pilu, golfové hole, střešní nosiče, brusle, židle a další věci.  Napáchaná škoda atakuje hranici dvou set tisíc korun.

Kladenští policisté v současné době všechny případy vloupání prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže vloupáním a po podezřelých pachatelích intenzivně pátrají.

„Upozorňujeme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a vždy si řádně zabezpečili společné prostory ve svých domech. Vždy je nutné zamykat hlavní vchodové dveře, ale také dveře vstupní. Následně si i zajistit jednotlivé kóje a další vstupy včetně oken. Dále policisté upozorňují občany, aby byli obezřetní, všímaví a věnovali značnou pozornost cizím lidem pohybujících se v jejich domech,“ radí kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Kladenští policisté zároveň uvítají pozornost od občanů, kteří v neobvyklou dobu v nočních nebo brzkých ranních hodinách zaznamenají podezřelé světlo nebo i podezřelý pohyb ve společných prostorách, aby upozornili na daný skutek ihned policii, neboť není vyloučeno, že v daném okamžiku zde může docházet k trestné činnosti. Toto preventivní opatření mohou občané oznámit na bezplatnou linku 158, nebo na nejbližší policejní služebnu,“ doplnila mluvčí Šteinerová.

Autor: (red)


banbad