Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Lovkyně trendů Den zdraví Central Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SAMK
 • Balada pro banditu

Volejbalisté Kladna dvakrát utekli hrobníkovi z lopaty, aby nakonec vyhráli

Sobota, 11. Listopad 2017 20:27

Nesmírně dramatický zápas viděli diváci mezi týmy VK Ostrava a Kladno volejbal cz. Domácí zcela zaslouženě vedli 2:0 a měli nakročeno k hladké výhře. Nakonec však hosté jako bájný Fénix vstali z popela a doslova a do písmene vydřeli dva body po vítězství 2:3.

Ilustrační foto: KL

VK Ostrava – Kladno volejbal cz    2 : 3  (18, 18, – 23, – 25, – 12)

Kladenský celek byl určitě favoritem, ale úvodní sadu vůbec nezvládl. Ostrava si hned od začátku udržovala mírný náskok rozdílem dvou maximálně tří bodů. Rozhodující byla pasáž před druhým oddechovým časem.  Z vedení 12:10, postupně „utekli“ domácí až na 17:12. V euforii hrající Ostrava potom vyhrála jednoznačným rozdílem sedmi míčů.

Druhou sadu načali Středočeši mnohem lépe. Do prvního timu šli s výrazným náskokem 2:8. Celek ze severu Moravy však nerezignoval, začal ztrátu postupně stahovat a nakonec dokonce vyrovnal na 10:10. Husarský kousek pochopitelně zase překlopil psychickou výhodu na stranu ostravských hráčů. Ve druhém oddechového času měli minimální náskok domácí, kteří vedli 16:15. Když po technickém timu Severomoravané odskočili na rozdíl čtyř míčů, bylo jasné, že si domácí náskok těžko nechají vzít. A stejně jako v prvním dějství jasně ovládli koncovku se stejným stavem.

Velice nepříjemná situace pro hosty. Kladno vědělo, že pokud nechce odejít s hladkou prohrou, musí začít bojovat. Úvod třetího dějství jim vyšel a hosté se dostali do vedení 3:6. Ostrava však znovu zabrala a srovnala na 9:9. Podobně jako v předchozí sadě, byli domácí ve druhém timu spokojenější, protože vedli o dva body. Hosté dokázali srovnat na 18:18 a bylo zřejmé, že se čeká velice dramatický závěr. Přetahovaná o každý míč gradovala až do samotného konce. Kladno dostalo výhodu prvního setbolu v utkání, který hned využilo a uteklo „hrobníkovi z lopaty“.

Pokud někdo očekával, že nepovedená koncovka bude mít negativní vliv na hru domácích, tak úvod čtvrtého dějství tomu nenapovídal, protože Ostraváci vedli po prvním timu tříbodovým náskokem. V polovině setu se podařilo kladenským hráčům vyrovnat na 12:12. Do rozhodující fáze po dalším technickém čase se čekalo, kdo získá náskok více míčů. Lehce navrch měli v hale Sarezy domácí volejbalisté, ale znovu nastal boj o každý míč. Podobně jako ve třetí sadě měli výhodu setbolu znovu hosté, kteří dokázali třetí využít a vydřeli rozhodující zkrácenou hru.

Ta začala soubojem o každý bod. Domácí bojovali jako lvi, ale Kladno nechtělo v žádném případě zaostávat. Do jediného timu s náskokem jednoho bodu se dostali Kladeňáci. Po něm a po úspěšném bloku se hosté dostali do vedení 10:13, což se ukázalo jako rozhodující pro celé nesmírně napínavé střetnutí.

„Domácí byli určitě lepším týmem a hlavně v první polovině excelovali,“ přiznává trenér Milan Fortuník. „Měli jsme velké problémy na nahrávce a s útoky Šnídla. Snažili jsme se otočit hru a hrát „na dlouho“, což Ostravu trochu rozhodilo. Soupeř potvrdil již v minulém utkání v Liberci velmi dobrou formu. Přesto jsme chtěli přivézt tři body, ale nakonec jsme rádi, že jsme střetnutí „umydlili“ a vezeme alespoň body dva.

 Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník. Střídal: Kozak. Rozhodčí: Trumpeš – Horký. Diváků: 420. Zápas trval 126 minut.

Autor: (rc)


banbad


 1. rozhovor

  Karel Šíp: S Náhlovským přivezeme do Kladna premiéru

 2. pozvánka

  Čarodějnice na Mayrovce zaručují bohatý doprovodný program

 3. video

  VIDEO: By The Way si do Kladna odskočili z úspěšného turné

 4. pozvánka

  Kino Hutník čeká ve čtvrtek premiéra filmu Avengers: Infinity War

 5. foto

  FOTO: Rybník ve Velké Dobré září novotou

 6. krimi

  Žena naletěla na internetu podvodníkovi, není jeho první obětí

 7. rozhovor

  Rozhovor s Miroslavem Dvořáčkem o kladenské cévní chirurgii

 8. pozvánka

  Znáte historii Poldihausu? Sládečkovo vlastivědné muzeum zve na přednášku

 9. foto

  Kladno čeká další dopravní komplikace, silnice k Buštěhradu je částečně uzavřena

 10. foto

  FOTO: V sobotu se vydalo několik desítek lidí na Cestičku k Mayrovce

 11. krimi

  Stalo se na Kladensku: Vloupání v Dubí a opilí mladiství

 12. zprávy

  V neděli zemřela Hana Bušková, přeživší lidické dítě

 13. krimi

  Řidič pod vlivem se v Libušíně pokusil uplatit policisty, hrozí mu vězení

 14. foto

  FOTO: Halina Pawlowská přivezla do kladenského kulturáku show „Chuť do života“

 15. krimi

  Strážníci v Kladně zadrželi mladíka, který utekl z výchovného ústavu

 16. pozvánka

  Do kladenské městské knihovny se nastěhuje módní policie první republiky

 17. krimi

  Účastník nehody u Unhoště křivě obvinil policisty, hrozí mu vězení

 18. video

  VIDEOREPORTÁŽ: V Libušíně řinčela zbroj rytířů, přišly se podívat tisíce lidí

 19. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 20. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník