BURGER KING KLADNO DISCO PLES II. Legenda Cafe bar Est. 2014
ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně Člověk v tísni
 • Bratři Ebenové na Kladně
 • SBF
 • SAMK

Volejbalisté Kladna dvakrát utekli hrobníkovi z lopaty, aby nakonec vyhráli

Sobota, 11. Listopad 2017 20:27

Nesmírně dramatický zápas viděli diváci mezi týmy VK Ostrava a Kladno volejbal cz. Domácí zcela zaslouženě vedli 2:0 a měli nakročeno k hladké výhře. Nakonec však hosté jako bájný Fénix vstali z popela a doslova a do písmene vydřeli dva body po vítězství 2:3.

Ilustrační foto: KL

VK Ostrava – Kladno volejbal cz    2 : 3  (18, 18, – 23, – 25, – 12)

Kladenský celek byl určitě favoritem, ale úvodní sadu vůbec nezvládl. Ostrava si hned od začátku udržovala mírný náskok rozdílem dvou maximálně tří bodů. Rozhodující byla pasáž před druhým oddechovým časem.  Z vedení 12:10, postupně „utekli“ domácí až na 17:12. V euforii hrající Ostrava potom vyhrála jednoznačným rozdílem sedmi míčů.

Druhou sadu načali Středočeši mnohem lépe. Do prvního timu šli s výrazným náskokem 2:8. Celek ze severu Moravy však nerezignoval, začal ztrátu postupně stahovat a nakonec dokonce vyrovnal na 10:10. Husarský kousek pochopitelně zase překlopil psychickou výhodu na stranu ostravských hráčů. Ve druhém oddechového času měli minimální náskok domácí, kteří vedli 16:15. Když po technickém timu Severomoravané odskočili na rozdíl čtyř míčů, bylo jasné, že si domácí náskok těžko nechají vzít. A stejně jako v prvním dějství jasně ovládli koncovku se stejným stavem.

Velice nepříjemná situace pro hosty. Kladno vědělo, že pokud nechce odejít s hladkou prohrou, musí začít bojovat. Úvod třetího dějství jim vyšel a hosté se dostali do vedení 3:6. Ostrava však znovu zabrala a srovnala na 9:9. Podobně jako v předchozí sadě, byli domácí ve druhém timu spokojenější, protože vedli o dva body. Hosté dokázali srovnat na 18:18 a bylo zřejmé, že se čeká velice dramatický závěr. Přetahovaná o každý míč gradovala až do samotného konce. Kladno dostalo výhodu prvního setbolu v utkání, který hned využilo a uteklo „hrobníkovi z lopaty“.

Pokud někdo očekával, že nepovedená koncovka bude mít negativní vliv na hru domácích, tak úvod čtvrtého dějství tomu nenapovídal, protože Ostraváci vedli po prvním timu tříbodovým náskokem. V polovině setu se podařilo kladenským hráčům vyrovnat na 12:12. Do rozhodující fáze po dalším technickém čase se čekalo, kdo získá náskok více míčů. Lehce navrch měli v hale Sarezy domácí volejbalisté, ale znovu nastal boj o každý míč. Podobně jako ve třetí sadě měli výhodu setbolu znovu hosté, kteří dokázali třetí využít a vydřeli rozhodující zkrácenou hru.

Ta začala soubojem o každý bod. Domácí bojovali jako lvi, ale Kladno nechtělo v žádném případě zaostávat. Do jediného timu s náskokem jednoho bodu se dostali Kladeňáci. Po něm a po úspěšném bloku se hosté dostali do vedení 10:13, což se ukázalo jako rozhodující pro celé nesmírně napínavé střetnutí.

„Domácí byli určitě lepším týmem a hlavně v první polovině excelovali,“ přiznává trenér Milan Fortuník. „Měli jsme velké problémy na nahrávce a s útoky Šnídla. Snažili jsme se otočit hru a hrát „na dlouho“, což Ostravu trochu rozhodilo. Soupeř potvrdil již v minulém utkání v Liberci velmi dobrou formu. Přesto jsme chtěli přivézt tři body, ale nakonec jsme rádi, že jsme střetnutí „umydlili“ a vezeme alespoň body dva.

 Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník. Střídal: Kozak. Rozhodčí: Trumpeš – Horký. Diváků: 420. Zápas trval 126 minut.

Autor: (rc)


banbad


 1. sport

  Státní svátek oslavil Alpiq osmi brankami do sítě Rakovníka

 2. sport

  Fotbalisté Kladna si vezou z Chomutova bod

 3. sport

  Víkendové góly na Kladensku

 4. krimi

  Namol opilý muž si v Kladně bez dovolení vypůjčil auto a naboural

 5. pozvánka

  V sobotu se v Kladně uskuteční mistrovství České republiky v kickboxu

 6. krimi

  Žena přišla ve Stochově časně z rána o peněženku, stačilo chvilkové zaváhání

 7. pozvánka

  Kladenská nemocnice se v pondělí připojí k Mezinárodnímu nekuřáckému dni

 8. krimi

  Zahrádkáři, zajistili jste na zimu svůj majetek? Zloději si na něj brousí zuby

 9. pozvánka

  Spolek Podprůhon dnes pořádá tradiční lampionový průvod

 10. sport

  Davidova hvězda zazáří nad kladenským zimákem. Čeští veteráni přivítají Izrael

 11. krimi

  V kladenských obchodech se krade ostošest, většina zlodějů padne do rány ostraze

 12. pozvánka

  Kladenskou Bažantnicí se budou v pátek prohánět strašidla

 13. foto

  FOTO: Miroslav Kopřiva byl základem výhry nad Litoměřicemi

 14. foto

  FOTO: V Kladně se srazily dva osobáky, tři lidé jsou zraněni

 15. foto

  FOTO: V Unhošti havarovaly dvě řidičky, jedna skončila v nemocnici

 16. zprávy

  Kladenská porodnice získala certifikát za šetrnou medikaci při vedení porodů

 17. krimi

  Noční bitku v kladenské hospodě ukončil zásah policie

 18. pozvánka

  V sobotu je ve Slaném veřejné bruslení zdarma

 19. krimi

  Zloděj kradl alkohol v kladenském Tescu, potom se rval s ostrahou i policií

 20. soutěž

  Pravidelná soutěž s BURGER KING® o WHOPPER® menu