HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Volejbalisté Kladna dvakrát utekli hrobníkovi z lopaty, aby nakonec vyhráli

Sobota, 11. Listopad 2017 20:27

Nesmírně dramatický zápas viděli diváci mezi týmy VK Ostrava a Kladno volejbal cz. Domácí zcela zaslouženě vedli 2:0 a měli nakročeno k hladké výhře. Nakonec však hosté jako bájný Fénix vstali z popela a doslova a do písmene vydřeli dva body po vítězství 2:3.

Ilustrační foto: KL

VK Ostrava – Kladno volejbal cz    2 : 3  (18, 18, – 23, – 25, – 12)

Kladenský celek byl určitě favoritem, ale úvodní sadu vůbec nezvládl. Ostrava si hned od začátku udržovala mírný náskok rozdílem dvou maximálně tří bodů. Rozhodující byla pasáž před druhým oddechovým časem.  Z vedení 12:10, postupně „utekli“ domácí až na 17:12. V euforii hrající Ostrava potom vyhrála jednoznačným rozdílem sedmi míčů.

Druhou sadu načali Středočeši mnohem lépe. Do prvního timu šli s výrazným náskokem 2:8. Celek ze severu Moravy však nerezignoval, začal ztrátu postupně stahovat a nakonec dokonce vyrovnal na 10:10. Husarský kousek pochopitelně zase překlopil psychickou výhodu na stranu ostravských hráčů. Ve druhém oddechového času měli minimální náskok domácí, kteří vedli 16:15. Když po technickém timu Severomoravané odskočili na rozdíl čtyř míčů, bylo jasné, že si domácí náskok těžko nechají vzít. A stejně jako v prvním dějství jasně ovládli koncovku se stejným stavem.

Velice nepříjemná situace pro hosty. Kladno vědělo, že pokud nechce odejít s hladkou prohrou, musí začít bojovat. Úvod třetího dějství jim vyšel a hosté se dostali do vedení 3:6. Ostrava však znovu zabrala a srovnala na 9:9. Podobně jako v předchozí sadě, byli domácí ve druhém timu spokojenější, protože vedli o dva body. Hosté dokázali srovnat na 18:18 a bylo zřejmé, že se čeká velice dramatický závěr. Přetahovaná o každý míč gradovala až do samotného konce. Kladno dostalo výhodu prvního setbolu v utkání, který hned využilo a uteklo „hrobníkovi z lopaty“.

Pokud někdo očekával, že nepovedená koncovka bude mít negativní vliv na hru domácích, tak úvod čtvrtého dějství tomu nenapovídal, protože Ostraváci vedli po prvním timu tříbodovým náskokem. V polovině setu se podařilo kladenským hráčům vyrovnat na 12:12. Do rozhodující fáze po dalším technickém čase se čekalo, kdo získá náskok více míčů. Lehce navrch měli v hale Sarezy domácí volejbalisté, ale znovu nastal boj o každý míč. Podobně jako ve třetí sadě měli výhodu setbolu znovu hosté, kteří dokázali třetí využít a vydřeli rozhodující zkrácenou hru.

Ta začala soubojem o každý bod. Domácí bojovali jako lvi, ale Kladno nechtělo v žádném případě zaostávat. Do jediného timu s náskokem jednoho bodu se dostali Kladeňáci. Po něm a po úspěšném bloku se hosté dostali do vedení 10:13, což se ukázalo jako rozhodující pro celé nesmírně napínavé střetnutí.

„Domácí byli určitě lepším týmem a hlavně v první polovině excelovali,“ přiznává trenér Milan Fortuník. „Měli jsme velké problémy na nahrávce a s útoky Šnídla. Snažili jsme se otočit hru a hrát „na dlouho“, což Ostravu trochu rozhodilo. Soupeř potvrdil již v minulém utkání v Liberci velmi dobrou formu. Přesto jsme chtěli přivézt tři body, ale nakonec jsme rádi, že jsme střetnutí „umydlili“ a vezeme alespoň body dva.

 Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník. Střídal: Kozak. Rozhodčí: Trumpeš – Horký. Diváků: 420. Zápas trval 126 minut.

Autor: (rc)


banbad


 1. sport

  Volejbalisté Kladna nezvládli další tie-break, tentokrát ve Zlíně

 2. sport

  Gólová přestřelka nakonec znamenala dva body pro kladenské Rytíře

 3. foto

  FOTO: Plzeňská zeď jménem Navara vychytala hráče Alpiqu

 4. zprávy

  Kladenští musheři zahájili letošní sezonu v Abertamech

 5. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 6. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 7. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 8. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 9. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 10. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky

 11. zprávy

  Kladenské Vánoce v ohrožení? Rada města zrušila zakázky na jejich zajištění

 12. pozvánka

  Kladenská nemocnice bude slavit Světový den seniorů, kostí a kloubů

 13. zprávy

  Provoz ekologického střediska Čabárna podpoří krajská dotace

 14. pozvánka

  Zlonické železniční muzeum hostí oslavy 700 let obce Lisovice

 15. krimi

  Vandal se v Kladně vyřádil na octavii, škoda jde do desetitisíců

 16. pozvánka

  Legendární Horkýže Slíže míří do Kladna! A bude to nářez

 17. zprávy

  Preventivní semináře o kybernetické kriminalitě míří i do kladenských škol

 18. pozvánka

  Módní show v kladenském Centralu bude doprovázet jedinečné zahájení

 19. povidka

  Povídka Kladenských listů: Bubliny dětského štěstí

 20. sport

  Litoměřičtí Kališníci dokázali na Rytíře vyzrát