Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Kladenští strážníci se zúčastní školení Probační a mediační služby ČR

Neděle, 12. Listopad 2017 11:00

V rámci výcviku a prohlubování znalostí strážníků Městské policie Kladno probíhá školení, které vedou pracovnice Probační a mediační služby České republiky Eva Sedlaříková a Lucie Soukupová. Školení je zaměřeno na prvotní komunikaci s poškozenými a pachateli trestných činů a přestupků.

Kladenští strážníci se zúčastní školení Probační a mediační služby ČR (Foto: MP Kladno)

Už samotné přijetí oznámení problému je mnohdy složité. Oznamovatel je často pod psychickým tlakem, cítí se ohrožený, někdy je i zraněný a podané informace jsou zmatené. Operační se v takovém případě snaží osobu uklidnit a získat, co možná nejpřesnější, informace pro hlídku, která je vyslána na místo. Hlídky strážníků na místo události přijíždí mnohdy jako první. Proto je důležité, jak přistoupí k dané situaci oběti, přestupku nebo trestného činu a stejně tak i k pachateli. Musí rychle vyhodnotit celou situaci a zvolit takový postup, aby celý konflikt uklidnili a případným obětem na místě poskytli prvotní psychosociální pomoc.

Samostatnou a specifickou skupinou obětí a svědků trestných činů nebo přestupků jsou pak děti. Při školení se strážnici učí, jak s nimi jednat a mluvit, aby situaci zvládly co nejlépe a co nejrychleji získaly zpět pocit klidu a bezpečí. Poškozené a svědky strážníci pak odkazují na pomoc Probační a mediační služby České republiky nebo Zařízení sociálního intervenčního centra Kladno.

Všechny informace, které strážníci získají ze školení, poslouží k tomu, aby se občanům Kladna dostala ze strany městské policie profesionální pomoc.

Kladenští strážníci se zúčastní školení Probační a mediační služby ČR (Foto: MP Kladno)

Autor: Alena Purkytová