Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Dvě kladenské chyby připravily zbytečnou porážku

Sobota, 11. Listopad 2017 12:58

Podzimní domácí fotbalová rozlučka připravila hráčům SK Kladno prohru 0:2 s celkem Motorlet Praha. O výsledku průměrného utkání rozhodla až závěrečná desetiminutovka.

Foto: KL

SK Kladno – Motorlet Praha  0 : 2  (0:0)

Trenér Pejša postrádal kvůli zranění hned dva hráče základní sestavy. Vedle Čížka, jenž se zranil v Souši, nemohl nastoupit ani střelec Kroutil. Motorlet, který přijel do Kladna bez svého kanonýra Sodomy, začal aktivně. Již po pěti minutách hry se uvolnil na vápně kapitán Pyšek, ale se střelou dlouho váhal. O pět minut později se dostal do dobré příležitosti Duch, jenž zastoupil právě střelce Pražanů, ale ze sedmi metrů vystřelil vedle. Domácí se dlouho nemohli dostat do hry, především je trápila špatná přihrávka. Míč se většinou pohyboval mezi oběma šestnáctkami. To prakticky platilo až do poločasového hvizdu rozhodčího.

Pražané zahrozili hned po změně stran. Nebezpečný centr Ducha musel „hasit“ Veselý jen za cenu rohu. Domácí sice převzali režii utkání, ale z mírného náporu si nedokázali vytvořit žádnou příležitost, která by vážněji ohrozila čtyřicetiletého gólmana Foferku, jenž byl i po hodině hry prakticky bez práce, nepočítáme-li dvě nepovedené malé domů z prvního poločasu. Tlak Kladna postupně sílil, ale do vedení mohl jít tým z hlavního města. Krásná rána Rajnocha téměř ze třiceti metrů skončila na tyči, a následná gólová dorážka Měsky nemohla platit kvůli postavení mimo hru. Teprve po sedmdesáti minutách Kladeňáci vážněji ohrozili branku hostů, ale střela Šímy skončila těsně vedle levé tyče a o minutu později technický pokus téhož hráče Foferka kryl. Dvouminutovou přehlídku zakončil Šíma další střelou, kterou Karbulka vyhlavičkoval z prázdné branky! Rozuzlení přišlo deset minut před koncem. Po hrubé chybě domácích ve středu hřiště, přišlo přečíslení, Gáborovu ránu Tesař ještě vyrazil, ale na střelu Tyšlara, jenž byl na hřišti jen pět minut nestačil. Vzápětí mohl přidat pojistku Měska, ale vystřelil nad břevno. V samém závěru po dalším brejku hostů nešťastně srazil přihrávku Měsky za záda Tesaře T. Procházka.

„Je to pro mě obrovské zklamání,“ přiznává trenér Jan Pejša. „První poločas byl bez šancí i střelby na obou stranách. V kabině jsme si o přestávce něco řekli. Dostávali jsme se postupně do náporu, měli i náznaky příležitostí, ale v době, kdy tlak gradoval, přišla strašidelná hrubá chyba, kterou jsme hostům darovali vítězství.“     

Branky: 81. Tyšlar, 89. vlastní. Rozhodčí: Průcha – Štuk, Matyš. ŽK: Hanzlík (Kladno). Diváci: 194.

Kladno: Tesař – Bartoš, Suchý, T. Procházka, Veselý – Hanzlík, Růžička – Borák, Kafka, Šíma – Nesládek.


Autor: (rc)


banbad