Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Od 23. listopadu se v Kladně na růžovém kole už neprojedete

Pátek, 10. Listopad 2017 08:00

Od 17. srpna měli Kladeňáci možnost se po městě pohybovat chytře a rychle na sdílených růžových kolech. Šest desítek bicyklů se bude ale v období mezi 20. a 21. listopadem stahovat. Jejich letošní sezóna je tak u konce.

Od 23. listopadu se v Kladně na růžovém kole už neprojedete (Foto: KL)

Město Kladno v druhé polovině srpna spustilo systém sdílených jízdních kol. Hromadnou a automobilovou dopravu tak doplnil zcela nový prvek. Celkem na 26 stanovištích bylo připraveno 60 jednostopých vozidel s pedály, určených pro všechny zájemce o tuto alternativní přepravu. Cyklisté je mohli po vypůjčení vrátit kdekoliv po Kladně. Ovšem jen takovým způsobem, aby nikomu a ničemu nepřekážela.

Sezóna bikesharingu v Kladně se ale blíží ke konci. Kola se budou svážet v období mezi 20. a 21. listopadem. Potom se na nich letos už nesvezete. 

„Podle harmonogramu bude dodavatelská služba v prosinci a lednu zpracovávat data a prezentovat je nám jako objednavateli. Na základě těchto dat pak vedení města rozhodne o dalším vývoji bikesharingu v Kladně. Již podle dosavadních ohlasů vidíme, že se služba Kladeňákům líbí. V jakém rozsahu a jaká firma bude nadále službu provozovat nelze v tuto chvíli říct. Cílem města bylo získat přesná data pro další vývoj systému sdílených kol v našem městě,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí magistrátu Lenka Růžková.

Autor: (red)