Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Ve Slaném uctí v sobotu válečné veterány

Pátek, 10. Listopad 2017 07:00

V sobotu 11. listopadu pořádají Společnost patriotů Slaného a Královské město Slaný vzpomínkovou akci Pocta válečným veteránům. Místem konání je Soukenická ulice u pamětní desky slánských rodáků – letců RAF a obětí komunistického režimu.

Ve Slaném uctí válečné veterány (Ilustrační foto: KL)

Zahájení proběhne v 10:40 hodin a následovat bude kladení věnců, vyzvánění zvonů a krátký projev.

Cílem akce je vzdát hold všem, kteří bojovali v obou světových válkách. Na jejich počest se přesně v 11.00 hodin na pět minut rozezní zvony Piaristické kaple Zasnoubení Panny Marie a kostela Nejsvětější Trojice při klášteře bosých karmelitánů.

Jedenáctý listopad, datum ukončení první světové války, je uctíván jako Den válečných veteránů, nebo též Den vzpomínek. Symbolem je již od konce onoho krvavého konfliktu květ vlčího máku. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých ve Flandrech. Připnutím tohoto symbolu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu.

Od roku 2001 je 11. listopad jako významný den připomínán i v České republice. V naší zemi žije ještě asi 600 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války a zhruba 20.000 novodobých válečných veteránů.

Autor: Jana Tůmová