Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Policisté na Kladensku pátrají po mužích, kteří v Hřebči obtěžovali školáky

Čtvrtek, 9. Listopad 2017 13:32

Od 2. listopadu se policisté na Kladensku zabývají incidentem, který jim nahlásila ředitelka školy v Hřebči. Jednalo se o to, že k dětem čekajícím na autobusové zastávce přijelo stříbrné vozidlo, vystoupili z něj tři muži a nabízeli jim prášky, bonbóny a pití. U toho si je fotili a natáčeli na mobilní telefon. 

Ilustrační foto: PČR

K události došlo v Hřebči u autobusové zastávky v odpoledních hodinách. Osádka vozidla, pravděpodobně osobního automobilu Peugeot 206 stříbrné barvy nabízela žákům základní školy nějaké léky,údajně na růst svalů. Ve vozidle byli tři mladí muži a děti si pravděpodobně natáčeli na mobilní telefon.

„Stalo se to po vyučování dětem, které k nám do školy dojíždějí z Hostouně. Když stály na autobusové zastávce a čekaly na svůj spoj domů, zastavilo u nich stříbrné auto, z něj vystoupili tři muži a děti si začali fotit, natáčet, nabízeli jim bonbóny nebo snad i prášky a lahvičky s pitím. Děti byly převážně prvostupňové, ale na místě se nacházel i někdo z druhého stupně. Muži se naštěstí polekali a odjeli. Já jsem tuto informaci nahlásila policii a kontaktovala kolegy z okolních škol, aby byli poučeni,“ uvedla pro Kladenské listy ředitelka hřebečské školy Jindřiška Čermáková.

„Věc je v současné době v šetření. Samozřejmě tuto informaci nebereme na lehkou váhu a byla přijata preventivní opatření, aby k podobným případům nedocházelo, konkrétně v dané lokalitě byl zvýšen výkon služby. Policisté po vozidle i třech mužích pátrají,“ vzkázala do redakce Listů policejní mluvčí Michaela Nováková.

Aby mohl být incident v Hřebči řádně prošetřen, přivítají vyšetřující policisté informace od případných svědků, kteří jej zaznamenali. Jakékoliv indicie, které mohou vést k odhalení pachatelů (registrační značka automobilu či jejich identita), je možné sdělit na kterékoliv policejní oddělení osobně, nebo policistům zavolat na bezplatnou linku 158.

„Kladenští policisté žádají občany, pokud zaznamenají obdobné jednání, aby ihned kontaktovali Policii České republiky. Pro vyšetřování těchto případů je velmi důležité zapamatovat si typ vozidla a jeho registrační značku, popřípadě vyfotit osádku vozidla i automobil,“ doplnila mluvčí Nováková.

Autor: (red)


banbad