Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Po bezmála pěti letech kriminalisté dopadli muže, který v Kladně vyloupil zlatnictví

Úterý, 7. Listopad 2017 07:30

Případ byl v šetření už od poloviny ledna roku 2013. Tehdy lupič vstoupil do zlatnictví v centru města a vytáhl pistoli. Bezmocné prodavačce před očima sebral plato se zlatými prsteny a z prodejny utekl. Teď už je muž v rukou kriminalistů a hrozí mu až 10 let za mřížemi.

Po bezmála pěti letech kriminalisté dopadli muže, který v Kladně vyloupil zlatnictví (Ilustrační foto: KL)

V lednu 2013 vstoupil muž do zlatnictví v ulici Osvobozených politických vězňů v Kladně pod záminkou koupě zlatého prstenu. Prodavačka mu nabídla na ukázku několik prstenů na platě. V tu chvíli zákazník vytáhl krátkou střelnou zbraň, načež se zmocnil plata s prsteny za celkem 150 tisíc a utekl. 

Odnesl si celkem čtyřicet prstenů ze čtrnáctikarátového zlata. Cestou však údajně značnou část lupu poztrácel v ulicích města. Prsteny však zřejmě sesbírali náhodní kolemjdoucí, kteří zboží neodevzdali, čímž taktéž porušili zákon.

„Po usilovném operativním šetření kladenští kriminalisté podezřelého pachatele po více než čtyřech letech vypátrali v Kladně. Dne 1. listopadu 2017 byl podezřelý dvaačtyřicetiletý muž zadržen a umístěn do policejní cely. Po provedení výslechu se podezřelý ke svému trestnému činu doznal a byl obviněn ze zločinu loupeže, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody na 10 let. Následujícího dne byl z policejní cely propuštěn a je prošetřován na svobodě,“ informovala Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)


banbad