Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Policisté na Kladensku kontrolovali, zdali chodci používají reflexní prvky

Úterý, 7. Listopad 2017 07:10

Mnozí chodci zapomínají, že i oni jsou účastníky silničního provozu. Pokud například za snížené viditelnosti chodí po krajnici silnice, rozhodně by měli být zřetelně viditelní. K tomu pomáhají reflexní pásky, které v rámci bezpečnostní akce na Kladensku rozdávala policie.

Policisté na Kladensku kontrolovali, zdali chodci používají reflexní prvky (Foto: PČR)

Kladenská policie se celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zúčastnila v pátek 3. listopadu v rozmezí od 17 do 24 hodin. Při kontrole se hlídky zaměřily na pohyb chodců na pozemních komunikacích mimo obce za snížené viditelnosti. V průběhu akce předávali reflexní pásky sloužící k zviditelnění chodců.

Dělo se tak po celém okrese, a to nejen v okolí měst Kladna a Slaného, ale také na Velvarsku, Unhošťsku a Stochovsku. Do akce se zapojilo přes dvacet policistů. Ti chodcům připomínali pravidla silničního provozu a zdůrazňovali nutnost použití reflexních prvků. Ostatně tak nařizuje zákon, jehož novela vešla v platnost 20. února roku 2016.

„Pohybuje-li se chodec mimo obec za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, je povinen mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích,“ citovala zákon policejní mluvčí Jana Šteinerová a připomněla, že za nedodržení předpisů hrozí provinilcům až dvoutisícová pokuta.

V průběhu akce policisté zkontrolovali celkem 31 chodců, přičemž všichni mimo obec zastavení byli označeni reflexním prvkem. Jeden chodec pro své zviditelnění použil svítilnu. Jeho přestupek hlídka na místě vyřešila domluvou a předala mu reflexní pásek.

Autor: (jk)


banbad