Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Lovkyně trendů Den zdraví Central Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SAMK
 • Balada pro banditu

Vladimír Sobotka: Postup v CEV Cupu a být v extralize co nejvýše

Čtvrtek, 9. Listopad 2017 07:50

Když v  létě přišel jako nový muž do kabiny kladenských volejbalistů, byl jediným, kterého fanoušci velice dobře znali. Vždyť v  roce 2010 se podílel na druhém titulu mistra České republiky právě v  dresu Kladna. Ano, fanoušci vědí, že se jedná o Vladimíra Sobotku.

Vladimír Sobotka (Foto: KL)

Jak vzpomínáte na titul před sedmi lety?

Vzpomíná se dobře, vždyť to byl můj první titul. Již v  průběhu sezony se vědělo, že tým se po skončení extraligy rozpadne, proto jsme se snažili dotáhnout snažení až na vrchol. Navíc rozhodující zápas se hrál den před mými pětadvacátými narozeninami. Ještě se loučili se svobodou Honza Svoboda a Braňo Skladaný, tak se to oslavovalo všechno najednou. Jedním slovem super!

Pak jste z  Kladna na sedm let zmizel, fanoušci vás zaregistrovali až v  dresu Českých Budějovic. Byl jste na Jihu Čech celou dobu?

Nejdříve jsem „utekl“ na dva roky do Ostravy a dalších pět let jsem strávil v  Českých Budějovicích. Na Kladně se nějaký čas extraliga nehrála, takže jsem možná trochu vypadl z  podvědomí. Teď jsem rád, že jsem se vrátil.

Vraťme se k  loňské sezoně, kdy jste ve finále „ničil“ Kladno svými servisy. Věděl jste v  té době, že půjdete do Kladna?

Vůbec ne. Další kariéru jsem začal řešit až čtrnáct dnů po skončení finále. Vedle nabídky z  Kladna, jsem dostal „laso“ i z  Jihostroje, abych pokračoval. Situaci jsme dlouho řešili s  manželkou.

Kdy se vlastně „upekl“ přestup do Kladna?

V  té době jsem již byl na soustředění s  českou reprezentací, čili cca měsíc a půl po skončení sezony.

Věděl jste, že opačným směrem jde Filip Křesťan?

V  době, kdy jsem byl již rozhodnutý, že půjdu do Kladna, tak jsem věděl, že Filip jde do Českých Budějovic. V  té době se zabýval nabídkou do Kladna i Milan Moník, kterého jsem znal z  předchozího angažmá. To byl i další důvod, proč jsem se tak rozhodl, protože jsem věděl, že bude v  kabině někdo, koho budu znát.

Jak jste zaregistroval změny v  Kladně?

Město se určitě zlepšilo. Hodně se změnilo i vedení klubu. Dříve bylo vedení dva, tři lidé, kdy Jindra Licek se snažil dělat všechno. Teď se vedení i realizační tým rozrostl, jsou zde maséři, fyzioterapeuti, kondiční trenér, vše na takové úrovni, jakou jsem zatím nezažil. Péče je určitě nadstandardní.

Když jste šel do Kladna, tak jste věděl, že kádr se značně obměnil. Neobával jste se, že ambice nového mužstva nebudou takové jako loni, kdy se tým stal vicemistrem extraligy a vyhrál Český pohár?

V  té chvíli jsem nevěděl, jaká bude osa týmu, kterou tvoří nahrávač a univerzál. Věděl jsem, o koho má klub zájem a které věci jsou zde důležité při výběru. S  konečným výběrem jsem hodně spokojený. Možná, že tým je o něco slabší než loni, ale důležitý je systém hry a ten zůstal stejný. Ve spoustě dalších ohledů je naopak tým silnější.

Máte za sebou teprve šest utkání. Je jasné, že tým se teprve dává herně dohromady. Kde jsou rezervy?

Nějakou dobu bude ještě trvat, než se sehrajeme na útoku. Změna na postu nahrávače je veliká a zlepšení přichází pozvolně. Ale již teď je patrné, že Matt West je šikovnější v  poli i na bloku, než byl Daan van Haarlem. Marcel Gromadowski uplatňuje na „účku“ hrubou sílu, což je potřeba. Věřím, že po Vánocích budeme hrát velice dobře.

Budete bojovat hned na třech frontách. Zatím hrajete převážně jen v  základní sestavě. Nebojíte se, že až přijdou i utkání pohárová, že odpadnete fyzicky?

Myslím si, že ne. Fyzičce se hodně věnujeme. Rizikem mohou být spíše zranění. Široký kádr si může u nás dovolit pouze Liberec.

Jsou pro vás Liberec, České Budějovice a Karlovarsko největšími adepty na titul?

Po přípravných zápasech v  létě jsem byl přesvědčen, že Karlovarsko bude silnější, než zatím ukazuje a potvrdilo se to i u nás. Jsem přesvědčen, že kvalit Liberce nebo Budějovic nedosahují. Jihočeši mají dostatek času se sehrát, vždyť nejtěžší soupeři je čekají až v  závěru první poloviny základní části. Myslím si, že máme tým, abychom hráli výše než Vary.

Začátkem prosince budete hrát v  pěti dnech nejdříve s  Českými Budějovicemi a potom pohár CEV s  rumunským celkem Galati. Jak to bude náročné?

Začínáme s  Galati doma, což je dobře, že nemusíme cestovat. Utkání budou hodně otevřená. Týmy o sobě moc nevědí. Většina zahraničních celků má větší rozpočty než české kluby. Ale věřím, že budeme na soupeře dobře připraveni, až zhlédneme video. Ale je to vždy velká neznámá, přesvědčili jsme se o tom loni s  Budějovicemi.

Zahrajte si na Nostradama. Jak Kladno dopadne v  extralize, CEV Cupu a Českém poháru?

Na Český pohár je brzy. Jistě by bylo hezké, kdybychom obě zbývající soutěže vyhráli (úsměv). Ale v  CEV Cupu bychom rádi postoupili dále. V  Uniqa extralize bude důležité skončit po základní části co nejvýše, nejlépe druzí, abychom se vyhnuli co nejdéle Liberci.

Co Vladimír Sobotka a reprezentace? Letos jste v  nominaci na ME chyběl. Chcete ještě hrát za Česko?

Hodně bude záležet na tom, jak budou na tom ostatní blokaři po zdravotní stránce, jiní uvažují o konci reprezentační kariéry. Dostat se do širšího kádru nebude tolik obtížné, jako se dostat do užší nominace. Pokud budu zdráv a manželka mě pustí, tak bych si ještě rád za Česko zahrál.

Autor: (rc)


banbad


 1. rozhovor

  Karel Šíp: S Náhlovským přivezeme do Kladna premiéru

 2. pozvánka

  Čarodějnice na Mayrovce zaručují bohatý doprovodný program

 3. video

  VIDEO: By The Way si do Kladna odskočili z úspěšného turné

 4. pozvánka

  Kino Hutník čeká ve čtvrtek premiéra filmu Avengers: Infinity War

 5. foto

  FOTO: Rybník ve Velké Dobré září novotou

 6. krimi

  Žena naletěla na internetu podvodníkovi, není jeho první obětí

 7. rozhovor

  Rozhovor s Miroslavem Dvořáčkem o kladenské cévní chirurgii

 8. pozvánka

  Znáte historii Poldihausu? Sládečkovo vlastivědné muzeum zve na přednášku

 9. foto

  Kladno čeká další dopravní komplikace, silnice k Buštěhradu je částečně uzavřena

 10. foto

  FOTO: V sobotu se vydalo několik desítek lidí na Cestičku k Mayrovce

 11. krimi

  Stalo se na Kladensku: Vloupání v Dubí a opilí mladiství

 12. zprávy

  V neděli zemřela Hana Bušková, přeživší lidické dítě

 13. krimi

  Řidič pod vlivem se v Libušíně pokusil uplatit policisty, hrozí mu vězení

 14. foto

  FOTO: Halina Pawlowská přivezla do kladenského kulturáku show „Chuť do života“

 15. krimi

  Strážníci v Kladně zadrželi mladíka, který utekl z výchovného ústavu

 16. pozvánka

  Do kladenské městské knihovny se nastěhuje módní policie první republiky

 17. krimi

  Účastník nehody u Unhoště křivě obvinil policisty, hrozí mu vězení

 18. video

  VIDEOREPORTÁŽ: V Libušíně řinčela zbroj rytířů, přišly se podívat tisíce lidí

 19. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 20. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník