Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Jak chránit přírodu ve středních Čechách se dozvíte v Sládečkově vlastivědném muzeu

Úterý, 7. Listopad 2017 07:20

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně pořádá již tento čtvrtek přednášku o ochraně přírody ve středních Čechách. Účinkovat na ni bude ředitel středočeského pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky Jaroslav Obermajer.

Jak chránit přírodu ve středních Čechách se dozvíte v Sládečkově vlastivědném muzeu (Foto: KL)

Pojednání, které se koná ve čtvrtek 9. listopadu od 18 hodin, bude věnováno chráněným částem přírody středních Čech s důrazem na severozápadní část kraje. Autor se zamyslí nad vývojem krajiny po roce 1990 a jeho důsledky pro současný stav přírody. Na příkladech ze středních Čech přiblíží problematiku péče o biodiverzitu i další aktivity státní ochrany přírody.

RNDr. Jaroslav Obermajer pochází z Kladna a s ochranou přírody v regionu je spjat od studentských let. Mnozí jej znají jako dlouholetého vedoucího referátu životního prostředí Okresního úřadu Kladno nebo později odboru životního prostředí Krajského úřadu Středočeského kraje. Od roku 2009 působí v Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR. Nejprve na pozici vedoucího Správy CHKO Český kras, později vedoucího Správy CHKO České středohoří a nyní coby ředitel regionálního pracoviště pro střední Čechy.

Autor: Ivana Zágnerová


banbad