• Bratři Ebenové na Kladně
  • SBF

V Jihlavě zářili Johana Jelínková a Martin Zikmund

Pondělí, 6. Listopad 2017 07:00

V pětadvacetimetrovém bazénu v Jihlavě se uskutečnil velice kvalitně obsazený populární mezinárodní závod AXIS Cup. Na startu byla i šestice závodníků KSP Kladno a jeden plavec z Medúzy. Právě její zástupce Martin Zikmund hned čtyřikrát vystoupil na pódium, když získal dvě stříbrné a stejný počet bronzových medailí. Také Johana Jelínková byla čtyřikrát na stupních vítězů, pokaždé skončila třetí. Stejné umístění, ale jen jedno obsadili Marek Souček a Pavel Novák.

Ilustrační foto: KL

Nejvíce finálových umístění docílila Johana Jelínková. Bronz brala na tratích 400 m polohový závod (5:02,10 min), 100 m prsa (1:12,20 min), 400 m volný způsob (4:37,81 min) a na 200 m polohový závod (2:24,29 min). Dále ještě byla čtvrtá na 200 m prsa (2:34,29 min) a šestá na 50 m prsa (34,93 s). Martin Zikmund skončil druhý v závodech na 100 m volný způsob časem 51,56 sekundy a na 100 m motýlek (54,50 s), dále třetí na 100 m polohový závod (57,87 s) a na 50 m prsa (29,41 s). Marek Souček doplaval bronzový na nejdelší trati 1500 m volný způsob (16:22,13 min) a ještě byl čtvrtý na 400 m taktéž volně (4:10,91 min). Pavel Novák skončil vždy třetí na volnostylařské trati 400 m (4:07,83 min), pátý na 1500 m (16:30,34 min) a na 200 m (1:55,06 min), rovněž i zde si mohl v obou případech techniku vybrat.

Michaela Svobodová docílila hned pěti finále A. Nejlépe skončila čtvrtá na 100 m motýlek (1:05,51 min), pátou příčku obsadila ve stejné disciplíně na dvojnásobné trati (2:28,02 min), šestá pak skončila na 200 m polohový závod (2:28,38 min), 400 m volný způsob (4:41,01 min) a také v polohovém závodě na 400 m (5:09,19 min). Adéla Doubnerová byla těsně čtvrtá na 100 m polohový závod (1:07,98 min) a šestá na 200 m znak (2:24,76 min).

„Určitě splněné očekávání,“ konstatuje radostně šéftrenérka KSP Kladno, Petra Landová. „Pochopitelně největší radost mám z medailových umístění. Jožka Jelínková byla hned čtyřikrát bronzová, velmi blízko se dostala k dalšímu cennému kovu na 200 metrů prsa, ale přesto si vytvořila svoje maximum. Osobními rekordy se prezentovali i Pavel Novák a Marek Souček. Velice se zlepšuje v prsařských disciplínách Dominik Klíma, který se dvakrát dostal do finále B. Po nemoci jde nahoru i výkon Míši Svobodové, věřím, že na mistrovství České republiky již bude v plné formě. U Ádi Doubnerové je pochopitelně vidět dlouhý tréninkový výpadek, ale také ona již dociluje stále lepších časů. Před republikovým šampionátem koncem listopadu absolvujeme čtrnáctidenní soustředění v Plzni, kde se také toto mistrovství plave.“