Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Seniorka ze Stochova si chtěla koupit brambory, prodejce ji okradl

Pondělí, 6. Listopad 2017 07:50

Ve Stochově prodával podvodník brambory. Smyšlenou historkou převezl šestašedesátiletou ženu, které nakonec prodal 50 kilogramů brambor, i když si nechal zaplatit za čtyřikrát větší množství. Když jí pak s pytlem pomohl domů, sebral jí z kuchyňské linky čtyři tisícovky.

Seniorka ze Stochova si chtěla koupit brambory, prodejce ji okradl (Ilustrační foto: KL)

Podvodný obchodník ve čtvrtek 2. listopadu po poledni zazvonil ve Švermově ulici u ženy, které vyprávěl smyšlenou historku, podle níž si její sousedka objednala brambory, ale není doma, a tudíž si nemůže zboží přebrat. Šestašedesátiletá žena se tedy v dobré víře uvolila náklad pro sousedku převzít a požádala o brambory i pro sebe. Za oba pytle zaplatila 2 200 korun, přičemž měla dostat 200 kilogramů plodiny. Jak ale později zjistila, ve skutečnosti dostala pouze 50 kilogramů, čímž jí vznikla škoda za 1 650 korun. Podvodník navíc naoko ochotně seniorce pomohl s těžkým pytlem do domu a v nestřeženém okamžiku z hrníčku na kuchyňské lince vytáhl další čtyři tisíce v hotovosti. Podvedené důchodkyni tak vznikla škoda za celkem 5 650 korun.

„Policisté v současné době tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu podvodu a po podvodníkovi pátrají. Za toto protiprávní jednání hrozí pachateli maximální trest odnětí svobody na dva roky,“ sdělila Kladenským listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Policie dále vyzývá občany, kteří ve Stochově spatřili podezřelého muže, kterak ve Švermově ulici před domem manipuloval s pytli brambor a komunikoval s poškozenou ženou, aby se dostavili na místní policejní služebnu nebo zavolali na linku 158. Dále policisté vyzývají občany, kteří se stali obětí tohoto podvodníka při koupi brambor nebo byli také osloveni, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu. Není vyloučeno, že podvodník se svého protiprávního jednání dopouští i v jiných městech,“ vzkázala Šteinerová.

Autor: (jk)


banbad