Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

V Havířově kladenští Rytíři vůbec nezaváhali a vezou tři body

Neděle, 5. Listopad 2017 19:20

Druhý zápas ve dvou dnech hokejisté Kladna tentokráte zvládli na jedničku. Rytíři sice s AZ RESIDOMO Havířov na jeho kluzišti prohrávali, ale potom čtyřmi góly v řadě si došli pro výhru v poměru 1:4.

Ilustrační foto: KL

AZ RESIDOMO Havířov – Rytíři Kladno   1:4  (1:1, 0:2, 0:1)

Po nešťastné prohře v Přerově si chtěli Kladeňáci zlepšit náladu. Velice brzy hráli hru pět na čtyři, i když hra nebyla špatná, tak brankář Bláha všechny pokusy zneškodnil. Podobně si vedl strážce havířovské svatyně i při druhém oslabení, když se vytáhl hlavně při teči Tůmy. AZ se dostal do hry až v desáté minutě, kdy Kalus ujížděl sám na Cikánka, který jeho střelu vyrazil. Kladenský brankář se dostal do větší permanence v oslabení, ale také on zachoval čisté konto. Ale druhou početní výhodu, domácí již využili, když Greš dorážkou překonal brankáře Rytířů. Za minutu však zakombinovala první lajna hostů a Kloz vyrovnal. Do kabiny mohli jít radostněji domácí, ale Matai šanci nevyužil.

Poločasová přestávka Rytířům hodně pomohla. Velešance Machače s Klozem brankou ještě neskončila, ale o pár desítek vteřin udeřilo během necelé půldruhé minuty hned dvakrát. Nejdříve se tvrdou ranou z levé strany prosadil Kubík a následně zprava zase Pekr. AZ kontroval Pořízkem, ale ten svoji gólovou šanci nevyužil. Havířov se psychicky nesložil, ale hosté v těchto chvílích byli jednoznačně lepším kolektivem. AZ se zlepšil až v samém konci druhého dějství, ale ke snižující brance se nedostal.

Na začátku třetí třetiny přišel pojišťovací gól. Vyloučení domácího Sikory potrestal po přesné kombinaci ranou do prázdné branky Strnad. Havířovský celek se pokusil zápas zdramatizovat, ale nevyužil další přesilovku a Kalus nedokázal bekhendem dostat puk za záda Cikánka. Rytíři si v pohodě drželi tříbrankový náskok. Severomoravané pomalu rezignovali a střetnutí se víceméně dohrávalo. 


„První třetina byla z naší strany trochu ospalejší, ale od druhé jsme navázali na velmi dobrý výkon z úvodních dvou dvacetiminutovek ze včerejška,“ říká spokojeně Pavel Patera. „Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Když shrnu všech pět venkovních střetnutí, tak jsme třikrát vyhráli, což je slušný výsledek. Navíc jsme podali dobré výkony i v Karlových Varech a Přerově, kde jsme prohráli. Více než výsledky nás však těší především předvedená hra.“ 


Branky: 15. Gřeš (Kanko )- 16. Kloz (Machač, Tůma), 23. Kubík (Zikmund, Hořava), 25. Pekr (Přikryl), 43. Strnad (Pekr, Přikryl). Rozhodčí: Přikryl, Škrobák – Lukš, M. Gančarčík. Vyloučení 4 :5, využití 1:1, oslabení: 0:0. Diváci: 1866.

Sestava: Cikánek – Repe, Hořava, Štindl, Kehar, Štich, Lenďák- Kloz, Machač, Tůma – Pekr, Přikryl, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Bláha, Kubík, Zikmund.

Autor: (rc)


banbad