Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Rytíři padli v Přerově v poslední vteřině utkání

Sobota, 4. Listopad 2017 19:49

Moravský dvojzápas začali Rytíři Kladno porážkou. Na ledě týmu Zubrů Přerov vedli již 1:3, ale nakonec prohráli 4:3, když rozhodující gól dostali těsně před závěrečnou sirénou.

Foto: hokejprerov.cz

ZUBR Přerov – Rytíři Kladno   2 :1  (1:2, 1:1, 2:0)

Rytíři sice začali lépe, ale Zubři se prosadili brankově jako první. Goiš našel neobsazeného Šlahaře a ten měl jednoduchou pozici. Hosté se však ze šoku brzy otřepali a za tři minuty srovnali stav. Redlich si narazil s Kružíkem, který mu ideálně puk vrátil. Rychlý hokej se musel líbit. Hned vzápětí Kratochvíl nastřelil kladenskou konstrukci. V polovině zápasu převzali hosté otěže, ale změnit skóre mohl Goiš, ovšem Cikánek zachránil. Početní výhodu Přerov nevyužil, vzápětí přišla chyba Goiše, který přihrál rozjetému Kružíkovi, jenž v závěru první dvacetiminutovky nezaváhal.

Po změně stran se do náporu dostali hráči z Hané. Hosté však všechny nebezpečné příležitosti ustáli, a když si šel domácí Čáp sednout na trestnou lavici, početní výhodu využili. Pekr dostal parádní nahrávku od Štindla a bombou překonal Šimbocha. Kladno bylo v psychické výhodě, náskok mohl zvýšit autor prvního gólu Redlich, ale tváří v tvář přerovskému gólmanu neuspěl. A tak přišel trest. Minutu a čtvrt před sirénou, Palovu ránu Cikánek jen vyrazil, ale domácí Procházka byl u puku první a snížil.

Na začátku třetí části mohli Rytíře posunout blíže k výhře Tůma a vzápětí Přikryl, ale Šimboch čaroval. A Zubři začali „kousat“. Zelingrovo vyloučení ještě brankou neskončilo, stejně jako Navrátilův pokus, ale v polovině třetiny Kratochvíl tečovanou střelou vyrovnal na 3:3. Rozjel se následně boj, kdo z koho. Oba celky měly několik příležitostí, ale brankáři byli neprůstřelný. V době, kdy se všichni připravovali na prodloužení, přišlo rozuzlení. Pouhou necelou vteřinu před závěrem, Goiš vymetl šibenici, a Rytíři tak padli.


„Těžko se mně mluví. Do stavu 1:3 jsme hráli zřejmě nejlepší hokej na venkovních hřištích, ale pak jsme přestali hrát poctivý hokej,“ konstatuje smutně trenér Pavel Patera. „Přerovští Zubři disponují silným mužstvem, domácí chytili šanci „za pačesy“, a vše vyvrcholilo po naší chybě inkasovanou brankou v poslední vteřině zápasu.“


Branky: 4. Šlahař (Goiš, Malina ), 39. Procházka (Pala, Berger), 51. Kratochvíl (Zbořil), 60. Goiš (Šlahař, Sýkora) – 7. Redlich ( Kružík), 19. Kružík (Redlich), 31. Pekr (Štindl, Přikryl). Rozhodčí: Barek, Dědek – Machač, Špringl. Vyloučení 1 :2, využití 0:1, oslabení: 0:0. Diváci: 2348.

Sestava: Cikánek – Repe, Hořava, Štindl, Kehar, Štich, Zelinger- Kloz, Machač, Tůma – Pekr, Přikryl, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Bláha, Kubík, Zikmund.

Autor: (rc)


banbad