BURGER KING KLADNO Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 NÁBOR K POLICII
ČSAD KLADNO CENTRAL KLADNO RETRO PLES Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Dva vybojované body zajistil fotbalistům Kladna Jaroslav Tesař

Sobota, 4. Listopad 2017 17:32

Obtížné utkání čekalo fotbalisty SK Kladno na hřišti silného celku, Baníku Souš. Ve vyrovnaném zápase nepadla žádná branka, ale penaltový rozstřel zvládli hosté lépe a zvítězili tak 0:1 p.

Ilustrační foto: KL

Baník Souš – SK Kladno  0 : 1 p.  (0: 0)

Souš se sice tlačila do útoku, ale kladenská defenzivní činnost pracovala na jedničku. Domácí spoléhali hlavně na kanonýra Štípka, kterého ovšem hosté pečlivě bránili. Ten se dostal pouze k jedné hlavičce, kterou Tesař kryl. Bohužel již v patnácté minutě musel kvůli zranění kotníku odstoupit Čížek a na jeho post nastoupil Šíma. Mostecký tým se snažil nátlakovou hrou dostat k ohrožení kladenské branky, ale překonat kladenskou obranu bylo těžké. Hosté se do ofenzívy moc nedostali.

Po změně stran se výkon Kladna pokud se týká ohrožení soušské branky, přece jen zlepšil. Vyrovnaný zápas na hrbolatém trávníku moc příležitostí nepřinesl. Po hodině hry se po rohu Kafky objevil před brankářem Hanusem T. Procházka, ale gólmana nepřekonal. Domácí brankář si poradil i se střelami Bartoše a v závěru Šímy, a tak museli rozhodnout penalty. Hrdinou se stal Jaroslav Tesař. Poslední dva pokutové kopy domácích chytil a navíc proměnil rozhodující „desítku“.

„Souš byla zvláště v prvním poločase fotbalovější. Naštěstí jsme domácí nepustili do žádných příležitostí. Z naší strany nebyl výkon v úvodní části dobrý,“ říká trenér Jan Pejša. „ Naše hra se zlepšila ve druhém poločasu, kdy jsme si vytvořili dvě brankové šance, které jsme neproměnili. Ale naštěstí jsme zvládli penalty, takže se ziskem dvou bodů panuje spokojenost.“

Branky: Rozhodující penaltu proměnil Tesař. Rozhodčí: Melničuk – Tvrdík, Hányš. ŽK: Chábera – Suchý. Diváci: 100.

Kladno: Tesař – Bartoš, Suchý, T. Procházka, Veselý – Hanzlík, Růžička – Čížek (15. Šíma), Kafka, Borák – Kroutil (90. Nesládek).