Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

FOTO: Sedmáci ze Slaného zazářili v irském Googlu a Facebooku

Pátek, 3. Listopad 2017 07:20

Tým sedmáků z 3. ZŠ Slaný zvítězil v soutěži iKid s inovativní sadou nádobí pro handicapované. V irské centrále Googlu a Facebooku představili žáci svůj projekt a získali cennou zpětnou vazbu.

Sedmáci ze Slaného zazářili v irském Googlu a Facebooku (Foto: Anna Liprtová)

iKid je vzdělávací projekt KPMG pro děti ve věku 10-14 let, které se na půl roku stanou mladými podnikateli a na vlastní kůži si vyzkouší, jaké to je uvádět vlastní nápad na trh. Letošní ročník vyhrál tým současných sedmáků z 3. ZŠ Slaný, který za svou inovativní sadu nádobí pro handicapované Easy Eating, navíc vytištěnou na 3D tiskárně, vybojoval cestu do irské centrály Googlu a Facebooku v Dublinu.

Ve Facebooku se dětí ujal Real Estate Manager Richard Phelan, který je celou firmou provedl, představil její vize a současné fungování a taky všudypřítomnou přátelskou atmosféru a rodinné prostředí. Mladí výherci pak na oplátku během čtyř minut odprezentovali svůj vynález, samozřejmě v angličtině. Získali tak nejen cennou zpětnou vazbu, ale také možnost se na cokoliv o firmě zeptat. Kromě Facebooku se tým dozvěděl i o dceřiných společnostech, jako jsou Instagram, WhatsApp nebo Oculus.

V Googlu se mladých inovátorů ujala krajanka, šéfka řízení prodeje a vztahů se zákazníky (Account Manager) Anna Petrová. Ta je seznámila s přijímacím procesem, historií a hodnotami, které firma vyznává. Kromě diskuse děti rovněž soutěžily o Google ceny a snažily se přijít na to, jak vypadá pověstná „googliness“, neboli jasně nedefinovatelná vlastnost, kterou má každý zaměstnanec Googlu. Letošní výherci iKid mají o své budoucnosti jasno. Pokud neudělají díru do světa se svou sadou nádobí, tak chtějí pracovat v Googlu, nebo Facebooku.

Do dalšího ročníku iKid je možné se přihlásit do konce října. Přihlášku najdete na www.ikid.cz.


Autor: Tereza Skácalová


banbad