Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

V pondělí začíná největší vědecký festival v České republice

Čtvrtek, 2. Listopad 2017 07:00

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice. Letošní sedmnáctý ročník se uskuteční od 6. do 12. listopadu. Připraveno je na 500 akcí po celé zemi včetně přednášek, výstav, dnů otevřených dveří, dokumentárních filmů, workshopů a mnoho dalšího. Bohatý program bude přichystán i ve Středočeském kraji.

V pondělí začíná největší vědecký festival v České republice (Foto: Denisa Žežulková)

Během festivalu můžete nahlédnout pod pokličku práce vědců z Biotechnologického ústavu AV ČR ve Vestci, Ústavu termomechaniky AV ČR v Novém Knínu či laserových center ELI Beamlines a HiLASE v Dolních Břežanech. Právě zde, v Dolních Břežanech, se seznámíte s rolí laserů v každodenním životě, v průmyslu i ve vědě. Nahlédnete do experimentálních hal, pomocí virtuální reality se projdete supermoderní laboratoří a ocitnete se v těsné blízkosti nejintenzivnějších laserů světa.

Milovníci přírody jistě uvítají možnost zúčastnit se exkurze do farmy v Lánech, kde se experimentálně chovají antilopy losí a lamy guanako. Ti, kteří dají přednost podzimní procházce, se mohou nejen vydat do romantického parku zámku Liblice, ale také si zde prohlédnout výstavu kopií rytin z 15. až 19. století, které zobrazují sopečné erupce a zemětřesení.

Vstup na festival je zdarma, avšak na některé akce je třeba rezervovat si místo. Rezervace je možná přes webové stránky www.tydenvedy.cz, kde jsou také uvedeny kompletní informace o celém programu.

Autor: Denisa Žežulková


banbad