Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

S kníry a v růžovém! Rytíři podpoří Movember

Středa, 1. Listopad 2017 13:46

Kromě další porce zápasů se v listopadu můžeme těšit na nezvyklou vizáž kladenských hokejistů. Ti se rozhodli, že podpoří charitativní akci Movember, jejímž cílem je pomoci v boji s rakovinou prostaty. A tak si všichni nechají narůst typické kníry.

S kníry a v růžovém! Rytíři podpoří Movember

Největší experimenty se svými vousy pravidelně vyvádí Matěj Pekr, jehož porost před sezonou asi nejvíc připomínal pohádkového Krakonoše. Nyní se svými spoluhráči bude pečlivě pěstovat knír. „Dohodli jsme se v kabině, že se do akce Movember zapojí celý tým. Bude to zpestření pro všechny a podpoříme tím Nadační fond Muži proti rakovině,“ vysvětluje kladenský útočník.

Od prvního listopadu se tedy Rytíři pod nosem neholí a budou vyhlížet utkání s Prostějovem. Proti Jestřábům totiž 25. listopadu oblečou speciální sadu růžových dresů, které pak půjdou do dobročinné aukce. I s tímhle nápadem přišli sami hráči. „Na růžovou barvu se těšíme, finální návrhy dresů si odhlasujeme. Bude to oživení a zase něco nového pro nás i pro fanoušky,“ je přesvědčena další opora Kladna Roman Přikryl.

Nezbývá než dodat – těšíme se a pánové, přidejte se a pojďte do toho s námi! Necháme si narůst knír společně.

Jízdní řád kladenského Movemberu

⚔ Od 1. listopadu pěstujeme kníry.

⚔ 1. týden v listopadu představíme speciální růžové dresy.

⚔ V sobotu 25. listopadu odehrajeme utkání ve speciálních dresech proti LHK Jestřábi Prostějov.

⚔ Od 27. do 30. listopadu se uskuteční internetová aukce hraných dresů, celý výtěžek půjde na konto Nadačního fondu MUŽI PROTI RAKOVINĚ

 KDYKOLIV se můžete připojit k týmu Rytířů a přispět na oficiálním webu Movemberu, přihlásit se můžete jednoduše i přes facebookový profil. 👉 PŘIPOJTE SE ZDE 👈


Co je Movember a jak pomáhá?

Účelem každoroční celosvětové charitativní akce je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November). Na začátku listopadu se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby. Celoměsíční vybírání finančního příspěvku mezi přáteli, firmami a sponzory vrcholí zasláním příspěvku na konto organizace. Ta nabízí přispění na konkrétní osobu, skupinu lidí nebo jako obecný dar, který bude použit na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky.  (Wikipedia)

Podrobnosti na webu Movember Česká republika

Info: Rytíři Kladno


banbad