Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Kdyby ve slánském paneláku vypukl požár, obyvatelé by neměli čím hasit

Středa, 1. Listopad 2017 08:00

Z panelového domu v Žižkově ulici ve Slaném v průběhu posledních tří měsíců zmizelo devět kusů hydrantových hadic a šest kusů otočných proudnic. Společenství vlastníků domu to naštěstí zjistilo ve chvíli, kdy náčiní nutně nepotřebovalo.

Ilustrační foto: HZS Středočeského kraje

Neznámý pachatel nezjištěným způsobem překonal zaplombování hydrantů na chodbách panelového domu. Potom z nich odcizil nutné hasičské vybavení. Způsobil tak škodu za 21 tisíc korun. Rezidenti naštěstí absenci náčiní včas zjistili. V případě požáru by se totiž mohlo stát, že by neměli čím hasit.

„Policie se obrací na občany, zda v době od 1. srpna do 30. října 2017 nezaznamenali podezřelou osobu pohybující se v blízkosti skříněk s hasícími soupravami nebo při manipulaci s těmito proudnicemi,“ vzkazuje přes Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Kladenští policisté upozorňují občany, aby dbali zvýšené obezřetnosti v místech svého bydliště a vždy věnovali pozornost osobám, které pouští do domů nebo které se v objektech panelových domů pohybují,“ zdůrazňuje Šteinerová.

Autor: (jk)


banbad