Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Pecha Kucha Night přinese zajímavá vystoupení kreativních lidí v kině Sokol

Úterý, 31. Říjen 2017 07:10

Populární formát inspirativních setkání Pecha Kucha Night se poprvé představí i v Kladně. Premiéru bude mít ve čtvrtek 2. listopadu od 20:00 v kině Sokol. Vystoupí na něm například autor oceňovaného blogu Humans of Prague Tomáš Princ, fotograf a držitel World Press Photo Michael Hanke, umělecké skupiny Blázni.cz a Štkaní a řada dalších zajímavých hostů.

Pecha Kucha Night přinese zajímavá vystoupení kreativních lidí v kině Sokol (Foto: KL)

Pecha Kucha je zvláštní tím, že každý přednášející má v prezentaci jen 20 slidů, přičemž jednomu se může věnovat maximálně 20 vteřin. Vše jde tedy svižně a během večera se stihne předvést širší škála projektů. V Kladně jich tentokrát bude hned deset.

V kině Sokol se představí částečně místní a částečně přespolní zajímaví autoři . Jsou mezi nimi zástupci uměleckých skupin Blázni.cz a Štkaní, lidé z iniciativ Nezevli jen tak a Prázdné domy, autorka mozaikových děl Gábi Beranová nebo vývojář deskových her Pavel Tatíček.

Ze známějších tváří o své tvorbě promluví autor populárního blogu Humans of Prague Tomáš Princ, fotograf Michael Hanke, který letos jako teprve sedmý Čech v historii získal prestižní ocenění World Press Photo a kladenská sochařka Dagmar Šubrtová.

Po prezentacích prověří nový zvuk kina Sokol našlápnutá funk-reggae formace Vepřové komety písněmi nejen ze svého říjnového debutového alba Funk ční ze mě.

Projekt Pecha Kucha vymysleli a uvedli v život v roce 2003 v Tokiu Astrid Klein a Mark Dytham, zakladatelé studia Klein Dytham Architecture. Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků, divadelníků, filmařů a muzikantů na jednom místě v jednom čase v tomto oborovém mixu.

Vstupnenky na večer je možné zakoupit v předprodeji na goout.net, případně přímo na místě.

Autor: Roman Hájek 


banbad