Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Máte u nás dluh, dozvěděl se mladík, na jehož jméno si někdo půjčil peníze

Úterý, 31. Říjen 2017 08:00

Osmnáctiletý mladík z Kladenska se nevědomky ocitl v registru dlužníků. Někdo totiž zneužil jeho osobní údaje, na které si sjednal patnáctitisícovou půjčku. Tu samozřejmě nikdo nesplácel.

Máte u nás dluh, dozvěděl se mladík, na jehož jméno si někdo půjčil peníze (Ilustrační foto: KL)

Poškozený mladý muž podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro přečin poškození cizích práv a přečin úvěrového podvodu.

Zatím nezjištěný pachatel letos 25. září bez souhlasu a vědomí oznamovatele uzavřel s finanční společností smlouvu o spotřebitelském úvěru na 15 tisíc korun. Žádná splátka však dosud nebyla uhrazena a zmiňovaná firma nemile překvapila poškozeného muže, když ho zapsala do registru dlužníků.

„Skutek je šetřen jako přečin poškození cizích práv a přečin úvěrový podvod a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ informovala Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Opětovně varujeme občany, aby nesdělovali své osobní údaje cizím lidem. Nikdy nedávali z ruky například k ofocení svůj občanský průkaz či jiný doklad totožnosti. Aby se nepodvolovali nátlaku ze strany rodiny, natož cizích osob, k podpisu závažných dokumentů nebo poskytnutí půjček,“ zdůraznila Nováková.

Autor: (jk)


banbad