Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Knihovna Václava Štecha ve Slaném oslavila 120. výročí

Neděle, 29. Říjen 2017 10:22

Od začátku roku pořádala Knihovna Václava Štecha ve Slaném spoustu aktivit, které směřovaly k 120. výročí jejího založení. Vše vyvrcholilo ve středu 18. října slavnostním setkáním současných i minulých knihovnic.

Knihovna Václava Štecha ve Slaném oslavila 120. výročí (Foto: KL)

Setkání předcházelo v úterý 17. října zasazení památného stromu dubu letního na Hlaváčkově náměstí, kam v blízké době přibude i lavička a pamětní destička.

Slavnostní setkání proběhlo v prostorách celé knihovny za účasti vzácných a milých hostů. Nechyběly současné i minulé knihovnice, ředitelka knihovny Zoja Kučerová a její předchůdkyně Květoslava Plzáková a Eva Rubešová, kolegové knihovníci ze Středočeské vědecké knihovny v čele s ředitelem Jiřím Míkou. Ředitelka Městské knihovny v Kladně Jana Machová, dále zástupci vedení města Slaného Pavel Bartoníček, uvolněný člen rady města a tajemník úřadu Jaroslav Brabec, vedoucí odboru kultury Vladimír Přibyl, kolektiv pracovníků Vlastivědného muzea ve Slaném v čele s ředitelem Janem Čečrdlem, zastupitel města Jaroslav Hložek, zástupci spolupracujících subjektů z Kulturních zařízení města Slaného, Domova Slaný na Hlaváčkově náměstí a v neposlední řadě sponzoři knihovny. K vytvoření sváteční atmosféry přispěly svým zpěvem i žákyně ZUŠ Slaný pod vedením učitele Jaroslava Dobnera.

Návštěvníci měli možnost projít si celou knihovnu, nahlédnout do vystavených kronik, na závěr připravila Střední škola řemesel a služeb ze Stochova malý raut.

V současné době má knihovna k dispozici i hodně dobrovolníků, díky jejich aktivitě mohl vzniknout třeba klub deskových her pro všechny příchozí.

Tímto však výčet akcí nekončí. Poprvé se například v knihovně uskutečnilo Listování pro děti z knihy Flouk a Líla a ve stejný den se odehrálo Listování i dospělí a to z knihy Michala Viewegha Zpátky ve hře.

Autor: Jana Tůmová