Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Pátek třináctého v číslech integrovaných složek

Úterý, 17. Říjen 2017 07:21

Pátek třináctého považuje mnoho lidí za nešťastný den. Chorobná obava z tohoto data se nazývá paraskavedekatriafobie a jde o jakousi formu fobie z číslovky 13. Kolik práce měly v tento den integrované složky, zjišťovali redaktoři Kladenských listů. 

Ilustrační foto: KL

V Kladně vyjížděli dopravní policisté k šesti nehodám osobních vozů. U jednoho z řidičů zjistili, že byl pod vlivem alkoholu. Středočeští hasiči zaznamenali 13. 10. přesně 30 výjezdů. Čtyřiadvacet různých oznámení přijali strážníci Městské policie Kladno. S nadsázkou lze tedy hovořit o tom, že každou hodinu řešili jedno hlášení. Napilno měla i středočeská záchranka. Ta po celém kraji musela vyjet k 356 událostem, což podle statistik nijak nevybočilo z průměru jiných dnů, kdy záchranáři bojují o lidské životy.

Kladenské listy se dotazovaly i odborného psychologa. „Za dobu mojí praxe jsem se ještě nesetkal s tím, že by za mnou přišel pacient, který by měl problém s pátkem třináctého,“ uvedl pro Kladenské listy psychoterapeut a psycholog Martin Magula. 

S podivem ani kladenská Linka důvěry nezaznamenala žádný enormní nárůst hovorů. Její zaměstnanci měli den jako každý jiný, odbavili jich běžný počet. 

Autor: (red)


banbad