Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Dopravní značky se v Kladně staly oběťmi řádění mladých vandalů

Úterý, 17. Říjen 2017 07:03

Strážníci v uplynulých dnech dvakrát řešili případy nestandardního nakládání s dopravním značením. V pátek vandalové demolovali značky na dopravním hřišti, v neděli se mladík rozhodl, že si přenosnou cedulí vyzdobí pokojíček.

Dopravní značky se v Kladně staly oběťmi řádění mladých vandalů (Ilustrační foto: KL)

Trojice mladíků si v pátek večer krátila dlouhou chvíli na dopravním hřišti v Brjanské ulici. Kdo by si však myslel, že se šli učit předpisy, je na omylu. Jejich cílem bylo pouze ničit. Dokazovali si sílu tím, že vyvrátili několik cedulí, které pak po hřišti nosili. Neušetřili ani odpadkový koš, který stál na přilehlém atletickém oválu. Jejich počínání ale neuniklo městské policii, která na místo vyslala hlídku, zatímco situaci kontrolovala prostřednictvím kamerového systému. Strážníci všechny tři mladíky zadrželi a předali policii. Poznatek o jejich chování předali sociálnímu odboru.

V neděli v noci při kontrolní činnosti zahlédla hlídka městské policie devatenáctiletého mladíka, jak si U tržnice nese přes rameno přenosnou dopravní značku. Když zpozoroval strážníky, dal se na útěk. Doběhl ale jen do Polské ulice, kde ho hlídka zastavila. „Na dotaz, proč dopravní značku sebral, prostě odpověděl, že si chtěl doma vyzdobit svůj pokoj,“ podotkla pro Kladenské listy mluvčí strážníků Alena Purkytová.

 Před zraky pánů v uniformách byl mladý muž nucen vrátit značku na své místo. Za své jednání si vysloužil pokutu.

Autor: (jk)