Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Kapsáři v Kladně měli žně, přes víkend ukradli pět peněženek

Úterý, 17. Říjen 2017 06:55

Kladenští policisté v současnosti vyšetřují pět případů krádeží peněženek z uplynulého víkendu. Jeden z okradených přišel o 17 tisíc, další například o povolení k pobytu.

Kapsáři v Kladně měli žně, přes víkend ukradli pět peněženek (Ilustrační foto: KL)

První příběh se odehrál už v pátek 13. října na kladenském nádraží. Devatenáctiletá žena nastoupila do vlaku, kde zjistila, že nemá peněženku se zakoupenou jízdenkou. Ze soupravy tedy ihned vyběhla zpět na perón, kde si věci zapomněla. Ačkoli peněženka ležela bez dohledu sotva minutu, žena už ji po návratu nenašla. Neznámý pachatel si ji patrně odnesl včetně finanční hotovosti, platební karty i jízdenky na vlak. Ženě vnikla škoda za 2600 korun.

V sobotu 14. října dopoledne v kladenském Tescu nakupoval čtyřiačtyřicetiletý muž, který měl peněženku zastrčenou v zadní kapse kalhot. Pro kapsáře to ale nebyl žádný problém. Muže jedním rychlým pohybem obral o hotovost, doklady i tři platební karty. Poškozený škodu vyčíslil na 17 tisíc.

Téhož dne okolo dvacáté hodiny se stal obětí krádeže i jednadvacetiletý cizinec, který nakupoval pro změnu v Kauflandu. Mladík přišel o peněženku s finanfní hotovostí, platební kartou, ale i doklady o povolení k pobytu.

Do třetice sobota. V době před půlnocí zmizela v restauračním zařízení v ulici Obránců míru peněženka, která byla schovaná v kabelce volně položené za barem. Poškozená osmatřicetiletá žena přišla o osobní doklady, platební kartu i hotové peníze.

Brzy ráno v neděli 15. října se kradlo v baru ve stejné ulici znovu. Tentokrát zloděj využil nepozornosti a peněženku vytáhl z volně položené dámské vesty. Odcizil tak hotovost, dvě platební karty a osobní doklady včetně těch k vozidlu. Vzniklá škoda činí 2 400 korun.

„Kladenští policisté všechny tyto případy prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů po podezřelých pachatelích pátrají,“ shrnula pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)


banbad