ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
  • Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Sobota, 14. října 2017 13:20

Po výhře v Hostouni čekal SK Kladno nevyzpytatelný soupeř, SEKO Louny. V utkání, které se muselo fanouškům líbit, se paní Štěstěna střídavě usmívala na obě mužstva, ale nakonec byla přívětivější k domácím, kteří vyhráli 3:2.

SK Kladno – SEKO Louny  3 : 2  (2: 1)

Zápas se hrál necelou půlminutu, když lounský Kurka předložil míč svému spoluhráči Vokurkovi, jenž ho zatáhl až k brankové čáře a přesnou nahrávkou našel Lesniaka, který ranou k tyči překonal Tesaře. Horší začátek si domácí nemohli přát. Po deseti minutách pronikl autor gólu do kladenského trestného území, ale v dobré pozici špatně vystřelil a dobíhajícímu Trupovi chyběl krok, aby dokázal zvýšit. Teprve potom zahrozili domácí. Kroutil vyzkoušel střelou těsně za šestnáctkou pozornost gólmana Pokorného, o chvíli později se lounský brankář zaskvěl při likvidování rány Kroutila z úhlu. Severočeši nevynechali jedinou příležitost, aby se dostali k ohrožení kladenské branky. Po půlhodině bylo vyrovnáno. Po rohu Kafky špatně zareagoval Pokorný a T. Procházkovi stačilo trefit opuštěnou branku. Do vedení mohl Kladno posunout kanonýr Kroutil, ale ve slibné pozici namířil vedle. Před poločasem se propracoval k hlavičce Hanzlík, a jeho pokus musel hostující brankář až na podruhé krýt, ale již v nastaveném čase přišel další roh a Hanzlík se již dokázal gólově prosadit.

Také po změně stran hned na začátku přišla branka. Šímův centr umístil do branky v pádu Růžička. Hosté se nechtěli s nepříjemným stavem smířit. Hlava lounského Suchého skončila vedle tyče, pokus Kurky zase mířil nad branku. Ale dvacet minut před koncem se SEKO přece jen dočkalo. Černý střelou z trestného kopu nedal Tesařovi šanci. Hosté ucítili šanci na vyrovnání. Domácí však pečlivě bránili svojí polovinu a nedávali lounským hráčům moc prostoru. Těsné vítězství nakonec Kladeňáci uhájili a připsali si potřetí tříbodovou výhru za sebou.

„Celý týden hráče upozorňuji, že nesmíme polevit a nikoho nepodcenit. Ale hráči měli asi v podvědomí, že se nemůže nic stát, „ konstatuje naštvaně kouč Jan Pejša. „ Zápas začne, přijde řetězec chyb a po necelé minutě prohráváme a mohli jsme inkasovat i podruhé. Teprve po deseti, jedenácti minutách jsme začali hrát naší, agresivní hru, mužstvo se chytlo a po dvou standardkách jsme obrátili výsledek. Vyšel nám i začátek druhé půle dáme třetí gól a připravíme si i další šance. Jenže potom vlastními chybami vypadneme z tempa, hosté snížili a nakonec jsme se museli bát o výhru. Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali našimi chybami a sebe sami dostali pod tlak a umožnili soupeři dýchat:“

Branky: 30. T. Procházka, 45. Hanzlík, 47. Růžička – 1. Lesniak, 69. Černý. Rozhodčí: Tvrdík – Aubrecht, Žáková. ŽK: T. Procházka, Růžička, Veselý – Trup, Kurka. Diváci: 224.

Kladno: Tesař – Bartoš, Suchý, T. Procházka, Borák – Hanzlík, Růžička – Čížek, Kafka (84. Veselý), Šíma – Kroutil (88. Nesládek).