Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Aby to bylo jako ze života. Cimrmanův běh v Kladně čeká 26. ročník

Pátek, 13. Říjen 2017 07:40

Pokud rádi sportujete a není vám cizí humor, vyzkoušejte v Kladně v neděli 15. října Běh Járy Cimrmana. Cvičební úbory ale nechte doma! Nejlepším vybavením je dlouhý kabát a pořádně těžký kufr. Tradiční recesistický závod startuje v 15 hodin na rozcestí Na Cimrmanském. 

Ilustrační foto: KL

„Závod je připomenutím myšlenek Járy Cimrmana. Na rozdíl od Coubertenova hesla ‚Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se‘ Cimrman, jak známo, propagoval myšlenku ‚Aby to bylo jako ze života.‘ Doslova říkal: ‚Bude-li vás honit policajt nebo budete-li spěchat na vlak, také se nepřezujete do cviček a nepřevléknete do trenýrek s lampasy.‘ S oblibou pak pořádal závody venkovské mládeže s kufry a v zimnících,“ vysvětlují pořadatelé akce.

„I v tomto závodě je zakázán sportovní oděv a obuv. Podmínkou jsou delší zimní kabáty a kufr, čím starobylejší, tím lepší. Doporučená zátěž je dle kategorií od jednoho do deseti kilogramů. Tratě budou označeny latexovými šipkami, v případě sněžení šipkami vyrytými ve sněhu. Podle zásady ‚Aby to bylo jako ze života‘ nebude na cestách omezena doprava, je tedy třeba vyvarovat se srážek s dopravními prostředky a lesní zvěří,“ dodávají pořadatelé s nadsázkou sobě vlastní.

Pokud chcete něco udělat pro své tělo i ducha, neváhejte se v neděli mezi 14. a 15. hodinou hlásit na startu. Vybíhá se z rozcestí Na Cimrmanském, které se nachází přibližně 200 metrů za budovou Energie ve Vašíčkově ulici. Vítáni jsou závodníci všech věkových kategorií od batolat až po kmety. Startovné činí 30 korun, pocit z jedinečné akce je k nezaplacení. Třeba doběhnete až do pověstného Liptákova!

Autor: (jk)


banbad