Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

V Kladně se pojede jedinečná cesta kolem světa

Čtvrtek, 12. Říjen 2017 07:40

777 dní, takřka 128 tisíc kilometrů a 50 zemí na všech obydlených kontinentech. To vše za dva roky, s nedostatkem peněz a bez GPS s pouhou škodovkou. I to bude téma šíleného vyprávění o jedinečné cestě kolem světa. 

Foto: Kateřina Bezděková

Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková, posádka oranžové Škody Octavia – OKI, dokázali jako první v dějinách objet osobním autem celý svět s trasou vedoucí přes všechny kontinenty, kde trvale žijí lidé. Jejich „bigtrip“ byl zapsán do České knihy rekordů jako „nejdelší cesta kolem světa osobním autem“.
Jako první a jediní přivezli panu Zikmundovi odpověď na otázku, zda moderní auto překoná Afriku. Ano! Překoná celý svět!

Nepovažují se za odvážné cestovatele a už vůbec ne dobrodruhy. Rádi o sobě prohlašují, že jsou jen dva normálně nenormální, kteří se řídí vlastním pravidlem, že „život se má užít, ne přežít!“
Právě také proto dali výpovědi ve svých skvělých zaměstnáních, ukončili podnikaní, rozloučili se s rodinami a kamarády, aby vyrazili na více jak dvouletou cestu kolem světa.

Shodně přiznávají, že netušili, co je čeká a že většinu věcí zkrátka nedomysleli. Rozhodně nelitují, stále je to baví a rádi by podnikli další podobnou akci. Protože ta první opravdu dokonale prověřila jejich vztah, rozhodli se v srpnu 2017 vše zpečetit sňatkem, od té chvíle na dveřích vozí nejen shodné krevní skupiny, ale také příjmení.

Vyprávění se uskuteční v kladenské Galerii příští úterý, tedy 17. října od 19 hodin. Dnes už manželský pár vám řekne, jestli je horší řešit v Africe rozbité přední okno, nebo vykládku z kontejneru v Argentině. Jak přežili útok divoké pumy, byli zatčeni v USA, překonali Západní poušť v Austrálii nebo se ztratili v mongolské Gobi, aby se nakonec vrátili do Čech s několik měsíců propadlou technickou.

Také vám poví, kolik taková cesta stojí, jak to spolu vydrželi, co všechno ochutnali, jak se v Rusku váží vodka a jak se zkrátka žije dva roky v osobním autě.


Autor: (red)


banbad